سفر هیأت بزرگ اقتصادی فرانسه به تهران
پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴
0 نظر
382 بازدید

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه و به نقل از افکار خبر؛ وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرده است که دوشنبه هفته آینده وزیر کشاورزی، وزیر تجارت و توریسم، به همراه یک هیأت بزرگ اقتصادی و بازرگانی به تهران می‌روند.

گوآی اورسای گفته است این هیأت متشکل از ۱۰۰ نفر از رهبران اقتصادی خواهد بود که دیدار دو روزه ای را از ۲۱ سپتامبر با مسولان و فعالان اقتصادی ایران درتهران خواهند داشت.این نخستین دیدار هیأت‌های اقتصادی فرانسه طی ۱۲ سال گذشته است.

دیدار آتی رهبران اقتصادی کشور فرانسه از ایران عمدتاً روی پیوندهای تجاری و همکاری‌های اقتصادی متمرکز خواهد شد که بعد از توافق هسته‌ای بین ایران و ۶ قدرت جهانی امکان همکاری‌های جدید بیش‌تر شده است.

وزیر امور خارجه فرانسه افزود:‌دیدار هیأت اقتصادی فرانسوی از ایران بعد از دیدار لوران فابیوس وزیر امور خارجه این کشور از ایران در ۲۹ جولای اتفاق می‌افتد که نخستین دیدار وزیر امور خارجه این کشور پس از ۱۷ سال از ایران بود و احتمالاً عاملی برای سرآغاز مذاکرات سیاسی بیش‌تری نیز خواهد شد.

براساس آمارهای اعلامی وزیر امور خارجه فرانسه میزان فروش فرانسه به ایران در سال ۲۰۱۳ به رقم ۵۵۸.۲۲ میلیون دلار کاهش یافت که این رقم در سال ۲۰۱۱ به میزان ۱.۶۶ میلیارد یورو بود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر