سفید کردن دندانها با میوه
دوشنبه ۲۱ دى ۱۳۹۴
0 نظر
424 بازدید

کمتر کسی می‌داند برخی میوهها نقش سفیدکننده دندان‌ها را دارند ممکن است برخی افرادی که به دنبال راهی برای سفید کردن دندان‌هایشان هستند از این موضوع بی اطلاع باشند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، تحقیقات نشان داده است که کرفس و سیب حاوی سلولزهای رشته‌ای هستند که مانند یک مسواک ‏طبیعی می‌توانند به آرامی و بدون ‏ضرر، دندان‌ها را تمیز و سفید ‏کنند.این خوردنی‌ها اثر رنگدانه‌های ناشی از مواد غذایی را از روی ‏دندان‌ها پاک می‌کنند. ‏

خوردن ‏توت‌فرنگی نیز برای رسیدن به این مقصود سودمند است. این میوه خوشمزه و پرطرفدار تابستانی به علت داشتن ماده‌ای ‏موسوم به ‏اسید مالیک در سفید ‏کردن دندان‌ها نقش موثری دارد. در این روش ابتدا یک عدد توت‌فرنگی را با یک قاشق غذاخوری ‏جوش‌شیرین ‏ترکیب کنید تا یک خمیر قرمز رنگ حاصل ‏شود. این خمیر را روی مسواک قرار داده و آن را 5 دقیقه روی دندان‌هایتان ‏‏بگذارید.

استفاده از پوست پرتقال و برگ‌های درخت برگ‌بو نیز می‌تواند موثر باشد. این دو سفیدکننده طبیعی که غیرمعمول‌تر از بقیه موارد هستند، می‌توانند رسوبات انباشته روی دندان‌ها را تا حد زیادی برطرف کرده و موجب درخشان‌تر شدن آنها شوند. 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر