سلامت بدن با نوشیدن شربتی طبیعی
شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
512 بازدید

" عسل" جایگاه ویژه ای دارد و فواید بی نظیر آن در کنار طعم شیرینش باعث شده تا از زمان های بسیار قدیم به عنوان دارو کاربرد داشته باشد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، مصرف آب فواید بسیاری برای بدن دارد که این نکته بر کسی پوشیده نیست. در واقع، توصیه می شود روزانه مقدار کافی آب بنوشید تا نیاز بدن برای اعمال حیاتی اندام های مختلف تامین گردد. البته می توان مواد طبیعی دیگری به آب اضافه کرد و از خواص عالی آنها بهره مند شد.

خداحافظی با نفخ معده

نفخ، ورم و گاز معده جز رایج ترین مشکلاتی است که بسیاری افراد از آنها رنج می برند. در بیشتر موارد، این علائم به دلیل اسیدی شدن بدن ناشی از تغذیه نادرست ایجاد می شود. خوردن یک قاشق عسل رقیق شده در آب ولرم به رفع آن کمک می کند.

مقاومت سیستم ایمنی

زمانی که سیستم ایمنی بدن ضعیف می شود، زمینه ابتلا به بیماری های تنفسی و انواع عفونت ها افزایش می یابد. یک روش ساده و مؤثر برای تقویت قدرت دفاعی بدن، مصرف عسل طبیعی همراه با آب ولرم است.

عسل حاوی آنزیم ها،ویتامینها و مواد معدنی است که به دفع باکتری های مضر کمک می کند بدون اینکه آسیبی به فلور روده ای برساند. به علاوه، مانند یک آتی بیوتیک طبیعی عمل می کند و آنتی اکسیدان های مهمی دارد که مانع از فعالیت رادیکال های آزاد می شود.

سم زدایی از بدن

شربت ولرم عسل یکی از بهترین راهکارها برای رفع مواد زائد بدن است. تحریک دفع این مواد در سم زدایی بدن مؤثر است و با پاکسازی روده بزرگ به عملکرد بهتر آن کمک می کند. همچنین افزودن چند قطره آبلیمو به این شربت نیز ادرار را زیاد می کند و سلامت مجاری ادراری را بهبود می دهد.

کاهش وزن

شیرینی عسل باعث شده تا بسیاری افراد تصور کنند در صورت تمایل به کاهش وزن نباید آن را مصرف کرد. باید توجه داشت که بین شکر سفید تصفیه شده و این خوراکی طبیعی که سرشار از ریز مغذی های سالم است تفاوت وجود دارد.

نوشیدن شربت عسل تمایل به تنقلات شیرین را کاهش می دهد و نسبت به شکر تصفیه شده می تواند تا 64% کالری بدن را ذخیره کند. حذف شکر سفید از برنامه غذایی در کاهش وزن  بسیار مؤثر است. البته رژیم غذایی مناسب و عادات زندگی نیز باید مورد توجه باشد.

تامین انرژی بدن

شربت عسل مانند یک نوشیدنی انرژی زا طبیعی عمل می کند و بازده جسمی و ذهنی را افزایش می دهد. این نوشیدنی آب مورد نیاز بدن را تامین کرده و مقدار قند و هیدرات های کربن آن انرژی را تحریک می کند بدون اینکه عارضه جانبی در پی داشته باشد.

تسکین گلو درد

خواص آنتی بیوتیکی عسل به مقابله با بسیاری باکتری های عامل عفونت های گلو و آلرژی کمک می کند. شربت عسل دارویی طبیعی و مفید برای درمان سرفه و سرماخوردگی است زیرا تاثیر آرام بخشی و ضدویروسی عسل کاملا تایید شده است. عسل مانند یک محافظ عمل می کند وآب ولرم تحریکات را تسکین می دهد.

پیشگیری از بیماری های قلبی

این نوشیدنی دلچسب تاثیر بسیار مثبتی بر سیستم قلبی عروقی دارد. تامین فلاونوئیدها و دیگر آنتی اکسیدان های موجود در عسل مانع از اکسایشکلسترول بد در عروق می شود که در نتیجه از تصلب شریان ها پیشگیری می کند. به علاوه، شربت عسل خطر بروز سکته مغزی و قلبی را کاهش می دهد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر