سلامت برنج های موجود در بازار
چهارشنبه ۰۲ دى ۱۳۹۴
0 نظر
460 بازدید


 مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تکذیب عرضه برنج های فاسد انبار شده از سوی این شرکت به بازار،بر سالم بودن برنج های موجود در بازار تاکید کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛علی قنبری مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: همه ساله شرکت بازرگانی دولتی ایران برنج جدید خریداری شده را جایگزین برنج ذخیرسازی شده سال گذشته می کند و برنج های کهنه که هنوز تاریخ مصرف دارند روانه بازار می شود.
وی با بیان اینکه برنج به عنوان یک کالای اساسی و استراتژیک مورد توجه دولت قرار دارد اظهارداشت: هر ساله 300 هزار تن برنج برای عملیات ذخیره سازی استراتژیک وارد می شود.
وی تصریح کرد: به دلیل کوتاه بودن زمان ماندگاری برنج، ناچاریم هرساله برنج ذخیره سازی را از طریق واردات نوسازی کنیم.
وی گفت: دلیل ایجاد مشکل در توزیع و فروش برنج های در اختیار، فرا رسیدن فصل برداشت برنج در کشور و عملیات طولانی فرایند واردات است.
همچنین به دلیل اینکه در زمان فصل برداشت برنج داخلی، برای جلوگیری ضرر به کشاورزان و برنجکاران داخلی، فروش برنج های ذخیره سازی شده متوقف شد، این فرصت را از دست دادیم؛ علاوه بر اینکه فرایند طولانی واردات از خرید تا تخلیه برنج ها نیز از دلایل ایجاد این مشکل بود که امیدواریم باقیمانده برنج ها با کالاهای تازه در انبارها جایگزین شود.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در خصوص خرید و واردات برنج از امریکا تصریح کرد: کار خرید برنج از آمریکا در تیرماه سال جاری انجام شده و مربوط به قبل از صدور بخشنامه تحریم کالاهای آمریکایی است و پس از بخشنامه ممنوعیت واردات کالا از آمریکا که در آبانماه صادر شده، باوجود اینکه برنج جزو کالاهای ممنوع شده وارداتی از آمریکا نبوده، این شرکت پس از این تاریخ، هیچگونه برنجی را از کشور آمریکا خریداری و وارد کشور نکرده تا مفاد بخشنامه یادشده رعایت شود. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر