سلامت محیط زیست باتوسعه وسایل نقلیه عمومی
دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
585 بازدید


عضو شورای اسلامی کرج از نیاز به  ارتقا سطح کیفی و کمی وسایل نقلیه عمومی به منظور رفاه حال شهروندان کرجی و کمتر شدن آلودگی محیط زیست خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛خسرو سرحدی عضو شورای اسلامی شهر کرج در این خصوص تاکید کرد:ترافیک در مرکز استان البرز از مرز بحران و خطر گذشته و سالانه خسارت های سنگینی را متوجه جامعه می کند این معادل 18 درصد ترافیک و راهبندان های کشور را شامل می شود.
آمار و ارقام کارشناسی می گویند از هر سه شهروند البرزی یک نفر صاحب وسیله نقلیه می باشند، وی ابراز داشت: افزایش روز افزون مصرف انواع سوخت ها موجب تنگ تر شدن عرصه بر محیط زیست شده و چالش ها و مشکلات خاص خود را به همراه دارد،درادامه مطلب افزودچنانچه حرکت مسئولان به سمت توسعه و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی باشد، می توان به کاهش تردد خودروهای شخصی و تک سرنشین در شبکه معابر درون شهری امیدوار بود و از این گذر، ارتقای سلامت محیط زیست را تضمین نمود.
سرحدی گفت: اگر خواستار جلب رضایت شهروندان و تشویق مردم به کاهش استفاده از خودروهای شخصی و تک سرنشین می باشیم، باید بستری فراهم شود که شهروندان از درب منزل تا اقصی نقاط شهر به تجهیزات حمل و نقل عمومی دسترسی آزادانه داشته باشند و این همان چیزی است که شورای اسلامی شهر کرج بر آن تاکید ویژه دارد. به گفته این عضو شورای اسلامی شهر کرج، فعالیت وسایط نقلیه فرسوده، معیوب و دارای ظاهر نامناسب در خطوط تاکسیرانی و اتوبوسرانی موجب آزردگی خاطر شهروندان شده است و آنها در مقابل افزایش سالانه نرخ کرایه ها خواستار ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات رسانی شهری در حوزه حمل و نقل عمومی هستند و اگر رویه به منوال کنونی ادامه پیدا کند، امید بستن به کاهش آلودگی هوا بیهوده و بی نتیجه است.
 این مسئول شهری در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: از دولت تدبیر و امید تقاضا داریم با پرداخت یارانه های حمایتی و عمل به تعهدات قانونی خویش، بستر مناسبی را برای خریداری اتوبوس های مجهز و مدرن و تزریق آنها به خطوط شهری فراهم نماید چرا که شهرداریها در فصل رکود درآمدی قرار گرفته و از تخصیص اعتبار برای تحقق این مهم عاجز مانده اند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر