سنگ اندازی آمریکا در مسیر برجام
جمعه ۰۴ دى ۱۳۹۴
0 نظر
476 بازدید

امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه امروز قانون جدید کنگره آمریکا در خصوص ویزا را سنگ اندازی در مسیر برجام دانست.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه،حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج درخطبه های این هفته نماز جمعه کرج بیان کرد: امضای رئیس جمهوری آمریکا در زیر مصوبه کنگره این کشور درخصوص اعمال محدودیت برای مسافرانی که به ایران آمده اند در واقع سنگ اندازی درمسیربرجام است.
وی افزود: این اقدام جدید آمریکا یعنی بازگشت غیرمستقیم تحریم ها و خلاف اهداف برجام است.
وی ادامه داد: ما همواره حین انجام مذاکره و پس از آن شاهد نقض عهد ازسوی استکبار جهانی بوده و هستیم و دستگاه دیپلماسی کشورمان باید بطور قاطع به یاوه گویی های آمریکا پاسخ دهد.
امام جمعه کرج ابراز کرد: دشمنان اسلام سالهاست که با طرح اتهام های واهی نظام اسلامی را تروریست معرفی می کنند در حالیکه خود آنها تروریست پرور هستند.
وی تاکید کرد: تا زمانی که سیاست های خصمانه آمریکانسبت به ایران اسلامی تغییر نکند، ما همواره آمریکا را دشمن می دانیم.
امام جمعه کرج گفت: سال ها تلاش شد تا استفاده صلح آمیز ازفناوری هسته ای را به جهانیان نشان دهیم اما آمریکا با اعمال قوانینی نقض عهد کرد تا تحریم ها باقی بماند .
نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به حماسه 9 دی و حضور گسترده مردم در این حماسه گفت: دراین روز وقتی مردم دیدند که هدف اصلی فتنه گران از بین بردن نظام اسلامی است یک لحظه درنگ نکردند و به میدان آمدند.
حسینی همدانی بیان داشت: دشمنان در این تفکر بودند که نسل سوم از انقلاب جدا شده در حالی که همین نسل وارد صحنه شد و حماسه 9دی را مانند 22بهمن سال 57 خلق کرد.
وی تاکید کرد: امروز عده ای در تلاش هستند تا این مناسبت تاریخی مهم را کمرنگ جلوه دهند که باید هوشیاری کامل را دراین زمینه داشت .
نماینده ولی فقیه دراستان البرز درادامه به بحث انتخابات اشاره کرد و افزود: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری
از اهمیت بالایی برخوردار است .
وی ادامه داد: دراین دوره از انتخابات باید تلاش کرد تا خواب های پریشان دشمن برای نظام اسلامی تعبیر نشود.
حسینی همدانی افزود:در انتخاب نامزدهای انتخاباتی قوم، قبیله وفامیل نباید ملاک قرار گیرد بلکه باید براساس قابلیت ها و صلاحیت ها انتخاب کرد.
امام جمعه کرج تاکید کرد: ولایت پذیری از مهم ترین شاخص ها برای تایید صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قرار گیرد.
امام جمعه کرج با تبریک سالروز میلاد با سعادت حضرت عیسی مسیح (ع ) و پیامبر بزرگ اسلام (ص ) افزود: همه انبیاءالهی در زمان حیات خود با مستکبران مبارزه کردند.
وی ادامه داد: به طور قطع عملکرد سازمان های به اصطلاح حقوق بشر با آموزه های دینی و الهی مغایر است.
امام جمعه کرج گفت: تمام اقدامات ظالمانه استکبار جهانی برخلاف دستورات انبیاء الهی بخصوص حضرت مسیح (ع) است.
حسینی همدانی اضافه کرد : امروز مهمترین وظیفه مسلمانان حفظ وحدت است زیرا با آغاز بیداری اسلامی، استکبارجهانی و صهیونیسم تمام تلاش خود را برای تفرقه افکنی بکار گرفتند.
وی وقوع جنگ های مختلف، تفرقه افکنی بین شیعه و سنی واختلاف بین علمای شیعه را از جمله اقدامات دشمنان دیرینه نظام جمهوری اسلامی دراین زمینه برشمرد.
امام جمعه کرج ادامه داد: فرامین دینی همواره بصیرت ،دشمن شناسی و قیام برای دفاع از آرمان ها و ارزش های الهی به ما متذکر می شوند.
وی،نمونه وحدت وهمدلی را انقلاب و حضور پرشور مردم برای دفاع ازآن در عرصه های مختلف عنوان کرد.
حسینی همدانی با اشاره موضوع اقتصادی کشور گفت: در وضعیت کنونی برای رفع مشکلات صنایع باید مواد خام وارد کشور شود تا بخش صنعت زمینه اشتغال هرچه بیشتر را فراهم کند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر