سید حسن خمینی:عقلا سکانداراندیشه شوند
شنبه ۱۲ دى ۱۳۹۴
0 نظر
505 بازدید

هرکس درهرجایی تیغ بردارد وجامعه را چندپاره کند وحدت را ازبین برده است ،این واقعیت شیعه وسنی نمی شناسد و رهبرمعظم انقلاب نیزدراین زمینه تعابیر روشنگرانه ای دارند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ سید حسن خمینی با بیان اینکه چند پارگی جامعه عمدتا مربوط به کج فهمی در فهم مسائل ساده گروهی است خاطرنشان ساخت:وقتی عنان تفکر در اختیار یک جریان تندرو قرار گیرد، همین چند پارگی که امروز شاهد آن هستیم رخ می دهد و بنابراین راهی جز این نیست که عقلا سکاندار اندیشه شوند و گروهها و افکار تکفیری و الحادی را طرد کنند.

سید حسن خمینی در دیدار با جمعی از میهمانان خارجی شرکت کننده در بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که در حرم مطهر امام خمینی حضور یافته بودند، با اشاره به این سخن امام بزرگوار که علت حدوث انقلاب، علت بقای آن نیز خواهد بود، اظهار داشت: امام «اتکال به خدا» و «وحدت کلمه» را عامل پیروزی انقلاب می دانستند و امروزهمین علل باعث بقای انقلاب و پراکنده شدن روح دین داری در جامعه بشری می شود تا ان شاء الله جهان اسلام در مقابل دشمنان خود به پیروزی برسد.

یادگار امام با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران پس از جمع شدن همه گروهها زیر بیرق امام خمینی به پیروزی رسید، یادآور شد: دلیل توفیق جنگ تحمیلی و سایر حرکت هایی که در کشور انجام شده است، اتکال به خدا و وحدت کلمه بوده است.

وی با بیان اینکه باید با دیده خون به وضع کنونی جهان اسلام نظاره کنیم، گفت: آیندگان ما از این دوره تاریخی به نیکی یاد نخواهند کرد، زیرا این برادرکشی که در سرزمین های اسلامی رخ می افتد اتفاق کوچکی نیست، خصوصا آنکه سلاح های کشتار جمعی افزایش یافته و اتفاقات فاجعه آمیزی رخ می دهد.

سید حسن خمینی یادآور شد: امروز در هر نقطه جهان اسلام مسلمانان در مقابل یکدیگر می جنگندند و در نتیجه این فجایع، خانواده های فراوانی از هم پاشیده شده و گروههای فراوانی مجبور به مهاجرت می شوند.

وی با بیان اینکه بحمدلله کشور ما از نعمت امنیت برخوردار است و باید به تأمین کنندگان آن خسته نباشید بگوییم، بر ضرورت توجه به شرایط سایر کشورها از جمله عراق، سوریه، بحرین، یمن، فلسطین و… تأکید کرد و گفت: از روزی که دعواهای داخلی سرزمین های اسلامی شکل گرفته است مشکل رژیم صهیونیستی در اذهان کمرنگ شده است و حتی در ذهن برخی، دیگر مشکل محسوب

نمی شود؛ در حالی که روزی قرار بود همه با کمک هم این غده سرطانی را از بین ببریم، اما امروز همه به دعوا با یکدیگر مشغول شده ایم.

سید حسن خمینی با تأکید بر اینکه امروز در جهان اسلام هیچ راهی جز به میدان آمدن عقلای طوایف و پرداخت هزینه در راه بیان عقیده درست وجود ندارد، تصریح کرد: عقلا نباید از تکفیری ها و تندروها بترسند، گرچه بیان حرف حق هزینه دارد و سیدالشهداء(ع) مظهر پرداخت این هزینه است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر