شرایط وخیم مرغداران درپی کاهش قیمت مرغ
یکشنبه ۲۰ دى ۱۳۹۴
0 نظر
351 بازدید


مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی از شرایط نامناسب مرغداران به سبب کاهش قیمت‌ مرغ  در بازار خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛عظیم حجت مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی ، در خصوص وضعیت مرغ اظهار داشت: در حال حاضر مرغداران به سبب وضعیت نامناسب قیمت‌ها در بازار شرایط بهرنجی را تجربه می‌کنند.
وی ادامه داد: اکنون قیمت مرغ زنده درب مرغداری به طور متوسط کیلویی سه هزا رو 300 الی سه هزار و 400 تومان و مرغ آماده به طبخ برای مصرف کنندگان بین کیلویی 5 هزار و 200 الی 5 هزار و 400 تومان متغیر است.
وی عوامل کاهش قیمت مرغ را اینگونه بیان کرد: عوامل متعددی در کاهش بیش از پیش قیمت مرغ دخیل است اما مازاد تولید جوجه توسط مرغداران غیر مجاز به سالن‌ها و تبدیل آن به مرغ و اینکه اکثر مرغداران در صدد جوجه ریزی پایان سال هستند باید گفت که این عوامل منجر به تداوم افت قیمت مرغ در بازار شده است.
حجت در خصوص خرید مرغ از سوی شرکت پشتیبانی تاکید کرد: خرید مرغ از سوی شرکت پشتیبانی از تمامی مناطق کشور انجام نمی‌شود و از طرفی هم اگر تمام مناطق مشارکت داشته باشند چون بعد از مدتی خرید مرغ از سوی شرکت پشتیبانی به بازار عرضه می‌شود، لازم به ذکر است که در یک سال گذشته علی رغم تلاش مدیران شرکت پشتیبانی مبنی بر خرید مرغ از مرغداران شوک مثبتی در بازار صورت نگرفته و به همین خاطر لازم است که در خرید شرکت پشتیبانی باز نگری صورت گیرد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر