ششمین جلسه کمیته گازرسانی برگزار شد
سه شنبه ۲۴ دى ۱۳۹۸
0 نظر
71 بازدید

این جلسه به میزبانی مدیر عامل شرکت گاز استان البرز در راستای تحقق اهداف مصوبه شورای اقتصاد و همچنین بهره مندی صنایع جدید از سوخت پاک، صرفه جویی و کاهش مصرف سوخت مایع و همچنین توسعه گازرسانی برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ حسین تقی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز ضمن خوشآمدگویی به مدیر و کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز، مدیر کل دفتر فنی استانداری و دبیر کمیته مبارزه با قاچاق استانداری خاطر نشان کرد: تعاملات بین سازمانی منجر به نتایج خوبی در روند پیشبرد اهداف و سیاست گذاری های کلان می شود.

وی تصریح کرد: این سیاست گذاری ها ما را به شاخص های مد نظر جهت بهبود نزدیک تر می کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با اشاره به اقدامات شرکت گاز استان البرز گفت: در زمان تاسیس شرکت گاز استان البرز، ۲۷ سال از قدمت گازرسانی به آن می گذشت. در حال حاضر ۳ درصد از سهم فروش گاز و رتبه چهاردهم در کشور در این خصوص به شرکت گاز استان البرز اختصاص دارد.

تقی نژاد اظهار داشت: همچنین با حدود ۹۰۰ هزار مشترک گاز در این استان،۴ درصد مشترکین گاز کل کشور را در بر داریم که در این خصوص نیز رتبه دهم به شرکت گاز استان البرز اختصاص می یابد.

وی حجم فروش گاز در این استان را چیزی حدود ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب عنوان کرد و گفت: این حجم گاز چیزی حدود ۷۰ درصد سبد سوخت استان را تامین می کند که از این میزان، ۵۰ درصد در صنایع و نیروگاه ها و ۵۰ درصد دیگر نیز در مصارف تجاری و خانگی و... مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز تصریح کرد: شرکت گاز استان البرز با بیش از ۶ هزار کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه در استان و نزدیک به ۹۰۰ هزار مشترک، حدود ۲۸۰ هزار علمک گاز نصب شده را به خود اختصاص داده است.

تقی نژاد با اشاره به پروژه خط انتقال بوئین زهرا-کرج گفت: این پروژه و پروژه گازرسانی به جاده چالوس در راستای اقتصاد مقاومتی است که خوشبختانه قطعی گاز ما در استان را به صفر رسانده است.

وی با بیان اینکه این پیشرفت ها نتیجه تلاش شبانه روزی و همت همکاران است و اقداماتی که قبل از بحران انجام شده است گفت: باید قدردان این همت و تلاش بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، سرعت گاز در روزهای عادی در شبکه های توزیع را ، ۷۰ فوت بر ثانیه عنوان کرد و گفت: در حال حاضر با توسعه گازرسانی در این استان در شمال کرج این سرعت ۱۱۰ فوت برثانیه است که نشان از مصرف بالا را دارد که جوابگوی نیاز مردم نیست چرا که خانه هایی که روزی ویلایی بودنده اند هر کدام به چندین واحد آپارتمانی تبدیل شده اند.

تقی نژاد با اشاره به دو ویژگی استان در گازرسانی گفت: با توجه به شرایط جغرافیای استان البرز، باید درکنار توجه به نگهداشت، به فکر توسعه نیز بود.

وی البرز را استانی مهاجرپذیر خواند و گفت: با رشد جمعیتی ۳ درصدی، هر سال چیزی حدود ۴۰ هزار اشتراک جدید داریم که اگر زیرساخت ها فراهم نمی شد، نمی توانستیم جوابگوی این میزان اشتراک پذیری جدید باشیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، استراتژی شرکت ملی گاز ایران را رساندن گاز به نحوه ایمن، مطمئن و مطلوب به دست مشتریان عنوان کرد و گفت: با توجه به این استراتژی خط انتقال بوئین زهرا- کرج را به طول ۶۵ کلیومترو سایز ۳۶ اینچ با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان شروع کردیم. در حال حاضر لوله ها خریداری شده است، ۴۰ کیلومتر جاده سازی و آماده شده است و ۱۲ کیلومتر آماده حفاری است.

این مقام مسئول اظهار داشت: با اجرایی شدن خط بوئین زهرا- کرج، نه تنها شهرک صنعتی اشتهارد که بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه است، بلکه هیچ سرمایه گذاری، مشکلی در تامین انرژی در صنعت و سرمایه گذاری در این استان را نخواهد داشت و همه صنایع تا ۵۰ سال آینده در سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات اداری تامین انرژی خواهند بود.

در ادامه جلسه به بحث و بررسی در خصوص تسریع در گازرسانی به صنایع باقی مانده استان و رفع موانع موجود پرداخته شد و مقرر شد در جهت گازدار شدن صنایع جدید و صنایع مشمول، مصوبه شورای اقتصاد و کاهش مصرف سوخت مایع و به تبع آن صرفه جویی درهزینه های دولت، سازمان های ذیربط با یکدیگر همکاری و تعامل داشته باشند.

شرکت نفت ایران
حسین تقی نژاد
مدیر عامل شرکت گاز
شرکت گاز استان البرز
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر