شهاب حسینی از جشنواره فجر استعفا داد
سه شنبه ۱۵ دى ۱۳۹۴
0 نظر
561 بازدید


شهاب حسینی  بازیگر محبوب کشورمان که به عنوان مشاور دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر منصوب شده بود، از مقام خود استعفا داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، شهاب حسینی بازیگر سینمای ایران در نامه ای سرگشاده درباره استعفای خود از سمت مشاور جشنواره فیلم فجر توضیح داد.
متن نامه به این شرح است: « پذیرش سمت مشاور دبیر جشنواره ی سی وچهارم فیلم فجر در خلال مشغله کاری ام، صرفا به این دلیل بود که تصور می کردم در این دوره، وجود نگاهی نو و اندیشه ای تازه موجب عدم تکرار اشتباهات گذشته و رفع نواقص دوره های قبل خواهد شد. چراکه در دوره های پیشین، وجود نواقص و اشتباهات بود که آن مهم را از ذات جشنواره بودنِ خود دور کرده و عملا آوردگاه حواشی بعضا تاسف بار نموده بود.
اما متاسفانه، موضع گیریِ دبیر جشنواره سی و چهارم فیلم فجر در قبال فیلم «آشغال های دوست داشتنی» و اطلاق اصطلاحِ «معضل» به این اثر که با مجوز قانونی وزارت محترم ارشاد ساخته شده و طی چند دوره گذشته در محاق بدبینی و سیاه نگری قرار گرفته، امری قابل تامل بوده و نشانگر بطلان تصورات پیشین بنده است. این در حالی است که تهیه کننده و کارگردان فیلم، آقای محسن امیریوسفی صبورانه و بدون ایجاد حواشی، طی سه سال اخیر به لحاظ روحی، مادی و معنوی، فشار و خسارات زیادی را متحمل شده است.
اینجانب سید شهاب الدین حسینی به عنوان بازیگر فیلم مذکور در جهت کاهش معضلات دبیر محترم جشنواره فیلم فجر، بدین وسیله از سمت مشاور جشنواره سی وچهارم اعلام انصراف و کناره گیری می نمایم.
امید که یگانه یار متعال، دل های ما را به نور مهربانی و امید روشن گرداند.
شهاب حسینی بازیگر مطرح سینمای ایران در سال ۱۳۹۲ کارگردانی را با فیلم «ساکن طبقه وسط» آغاز کرد و امسال نیز با فیلم «برادرم خسرو» به کارگردانی احسان بیگلری در جشنواره فیلم فجر حضور خواهد داشت. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر