شور نبوی در جوار هشتمین نورآسمان امامت
پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
586 بازدید

امروزشور عاشقان و شیفتگان مکتب نبوی در جوار هشتمین نور آسمان امامت و ولایت با حضور میلیونها نفر زایر به اوج خود رسیده است. 

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ،مشهد الرضا (ع) در رحلت حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام حسن مجتبی(ع) در میانه انبوه عزاداران بی قرار است، آنچه می درخشد گنبد طلای آستان هشتمین خورشید است که سیاهپوشان عزادار بر گردش طواف می کنند و خیابانهای اطراف مملو از دسته ها و هیاتهای عزاداری است.

عزاداران همیشگی خاندان عصمت و طهارت (ع) نیز در قالب هیات های مذهبی از نقاط مختلف مشهدالرضا (ع) به سمت حرم مطهر رضوی به حرکت درآمدند، صدای نوحه، طبل و سنچ و زنجیرزنی عزاداران شهر را در ماتم فرو برده و همگان با آمدن به خیابانها با عزاداری این هیات ها همراه شده اند.

مشهدالرضا(ع) امروز میزبان مردم مسلمان از استانها و کشورهای مختلف است؛ مهمانان ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) اینک بر سر خوان کرم امام هشتم (ع) نشسته اند و از این سفره به میزان علاقه و شور نبویشان برمی گیرند، آنان امروز مورد لطف و عنایت شاه شیعیان قرار گرفته اند؛ خوشا به سعادتشان.

سرزمین خورشید همه ساله طبق سنتی دیرینه میزبان هزاران عزاداری است که از سراسر ایران اسلامی خود را به خطه توس مشهد الرضا(ع) می رسانند تا در رثای اربعین حسینی، رحلت خاتم پیامبران، کریم اهل بیت و عالم آل محمد(ص) اشک بر دیدگان روان کنند.

اجتماع عظیم نبوی ظهر امروز با حضور آنان در کنار مضجع شریف ثامن الحجج (ع) شکل می گیرد و صدای یا محمدا و یا امام حسن مجتبی (ع) زائران و مجاوران به اوج خواهد رسید، همایشی که دشمنان اسلام را به هراس خواهد انداخت.

در مراسم سوگواری امروز حرم مطهر رضوی نوحه خوانان و مرثیه سرایان همراه با سینه زنی و زنجیرزنی هیات های مذهبی به عزاداری مشغول می شوند و امام جمعه مشهد در میان عزاداران سخنرانی خواهد کرد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر