شکایت عراق از ترکیه در شورای امنیت
شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
403 بازدید

کشور عراق اعلام کرد که نسبت به تجاوز نظامی ترکیه به این کشور شکایت خود را به سازمان ملل به طور رسمی بیان کرده اند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛سخنگوی وزارت خارجه عراق روز شنبه اعلام کرد که بغداد نسبت به تجاوز نظامی ترکیه به شمال اراضی عراق در شورای امنیت سازمان ملل به طور رسمی شکایت کرد.
'احمد جمال' سخنگوی این وزارتخانه در بیانیه ای که امروز نسخه ای از آن در اختیار ایرنا دربغداد قرار گرفت افزود که وزارت خارجه عراق بطور رسمی علیه نقض حرمت و نادیده گرفتن حاکمیت ملی عراق بر اراضی اش توسط ترکیه به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد.
به نوشته این بیانیه، عراق با استناد به منشور سازمان ملل و در راستای حفاظت از صلح و امنیت جهانی، از شورای امنیت می خواهد به مسئولیت های خود در قبال تجاوز نظامی ترکیه به اراضی عراق عمل کند.
وزارت خارجه عراق با تاکید براینکه ورود نیروهای ترکیه به عمق اراضی عراق بدون هماهنگی و مشورت با دولت مرکزی عراق صورت گرفته ، افزوده است که این رفتار ترکیه، اقدامی تحریک آمیز و نقض آشکار منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی است.
سخنگوی وزارت خارجه عراق ادامه داده است که بغداد از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است که از آنکارا بخواهد به سرعت نیروهایش را از مرزهای بین المللی مورد اعتراف دو کشور عراق و ترکیه خارج کند.
براساس این بیانیه، عراق در چارچوب منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی اتخاذ تدابیر لازم برای پاسخ دادن به این تجاوز نظامی ترکیه به اراضی اش را حق طبیعی خود دانسته و تاکید کرده است که اقدام ترکیه به مناسبات حسن همجواری آسیب رسانده و امنیت بین المللی را تهدید می کند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر