شیر مادر بهترین تغذیه کودک
دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
386 بازدید

درشیر مادر مزیت‌های خاصی وجود دارد که می‌توانید در دوران شیر دادن و مراقبت از بچه از آن بهره ببرید.

 به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ،مزیت‌هایی که شیر مادر برای سلامت کودک دارد با رسیدن بچه به یک سالگی تمام نمی‌شودبلکه بهتراست بدانید وقتی فرزندتان زمان نوزادیاش را سپری میکند، باز هم بچه است، نیازهای او با نیازهایش در ۱۱ ماهگی فرق چندانی نکرده و اینکه چه میخورد و چگونه میخورد هم جزو این مسئله است.
۱.اصلاحگر اشتباهات
کودکان به افتادن زیاد روی زمین، خوردن سر به جاهای مختلف، زدن آرنج و خوردن چیزهای سفت معروفند. شیردادن به موقع به آنها به آرام شدنشان کمک میکند. این کار واقعا جادو کرده و احتمالا از این مسئله شاد میشوید که سینههایتان هنوز فعال هستند.
۲.عاملی برای مقابله با بیماریها
زمانی که کودکتان خیلی مریض میشود و لب به غذا نمیزند، دادن آب نبات به او را فراموش کرده و از این فکر بیرون بیایید که یک وقت رویتان استفراغ نزند. او به شیر دادن با ملایمت نیاز دارد، تا بتواند نسبت به خوردن مایعات و سایر مواد مغذی احساس آرامش داشته باشد چون در غیر این صورت آن را نمیخورد. بچههایی که کمی سنشان بالاتر است هم میتوانند شیر مادر بخورند و این کاملا طبیعی است.
۳.یک خواب ارزشمند
شیر دادن و مراقبت از بچهها اغلب کاری راحت است خصوصا برای خواباندن آنها، و این مسئله با بزرگتر شدن آنها تغییر چندانی نمییابد. آیا بچهتان سر صبح اطراف یک زمین بازی ورجه ورجه میکند؟ الان وقت مناسبی است که کاری کنید تا چرتی بزند.
۴.سلامت
مزیتهایی که شیر مادر برای سلامت بچه دارد با رسیدن بچه به یک سالگی تمام نمیشود. هرچه بیشتر مادری مراقب بچه بوده و حواسش به او باشد، این کار فواید بیشتری برایش داشته و خطر پوکی استخوان، سرطان تخمدان پیشایائسگی، سرطان سینه و افسردگی در او کمتر خواهد شد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر