شیطان در فسا قدم می زد
چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹
0 نظر
23 بازدید

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی مردی 34 ساله در شهرستان فسا که با ایجاد صفحه اینستاگرامی و وعده نقش‌های کلیدی در کنار بازیگران معروف از دختران جوان، 350 میلیون ریال اخاذی می‌کرد خبر داد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ سرهنگ "حشمت سلیمانی" رئیس پلیس فتا استان در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه خانمی جوان به پلیس فتا مبنی بر اینکه در اینستاگرام با صفحه آموزش و جذب بازیگری آشنا شده و پس از مدتی با وعده‌های مختلف از قبیل نقش‌های کلیدی در کنار بازیگران معروف از وی اخاذی شده است که موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی و بررسی‌هاى لازم مشخص شد متهم با ورود به شبکه‌های اجتماعی و سوء استفاده از احساسات دختران جوان، خود را کارگردان معرفی و با استفاده از همین موضوع، اقدام به اخاذی از آنان می‌‌‌کرده است.

سرهنگ "سلیمانی" ادامه داد: با بررسی‌های فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، متهم به هویت معلوم در شهرستان فسا مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شد.

اخاذی از دختران جوان با وعده بازیگر شدن در فسا

این مقام سایبری گفت: با بررسی‌های تکمیلی و ادله‌های دیجیتالی مشخص شد متهم به همین شگرد از 30 دختر جوان، مبلغ 350 میلیون ریال اخاذی کرده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد، گفت: یکی از معضلات کنونی جامعه ما حفظ حریم خصوصی افراد است که به اشکال مختلف توسط سودجویان و کلاهبرداران نادیده گرفته شده و با سوءاستفاده از مصادیق مختلف، از قربانیان اخاذی و هتک حیثیت می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی افراد تمایل دارند که مورد توجه دیگران قرار بگیرند، افزود: سودجویان و کلاهبرداران از طعمه‌های خود می‌خواهند که تن به خواسته‌های شیطانی آن‌ها داده و اگر این کار را انجام ندهند، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی طعمه‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌کنند.

سرهنگ "سلیمانی" گفت: شهروندان می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵یا از طریق سایت اینترنتی www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) اعلام کنند.

جنایت
بازیگران سیبنما
فضای مجازی
اقدام جنایت کارانه
شبکه خبری صدای رسانه
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر