صبر و نتایج آن بر موفقیت
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
538 بازدید


داشتن صبر به معنی این است که بتوانید با آرامش و بدون هیچ عجله برای رسیدن به یک هدف خاص منتظر یک نتیجه بمانید.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ صبر معمولاً در بسیاری از حُسن‌هایی دیگر مانند تحمل، دلسوزی، درک، قابلیت انعطاف و شوخ‌طبعی به دست می‌آید و صبر را می توان همان خرد نام برد. دوست دارید راه‌هایی برای بالا بردن صبر و طاقت در خودتان یاد بگیرید؟
ما می‌خواهیم به هر تعداد انسانی که می‌توانیم یاد بدهیم که با رسیدن به موفقیت و استفاده کامل از توانایی‌های خود، زندگی‌ رضایت‌بخش‌تر داشته باشند و اینکار فقط با صبر و حوصله امکان‌پذیر است. 
همه ما می‌دانیم که صبر اهمیت زیادی در زندگی دارد اما چرا اینقدر کم در آدم‌ها دیده می‌شود؟ پاسخ آن فقدان ایمان است. برای اینکه صبور باشیم باید ایمان داشته باشیم که نتیجه موردنظرمان مطلوب بوده و مناسب ما است. بدون ایمان یا باور به مطلوب بودن آن نتیجه، حس شک و اضطراب در ما ایجاد می‌شود که همان بی‌صبری و بی‌طاقتی است.
صبر اخلاقی است که باعث می‌شود بتوانید زندگی لذت‌بخش‌تر و موفق‌تر داشته باشید. خوشبختانه صبر اخلاقی است که می‌توانید در خودتان پرورش دهید. در زیر توصیه‌هایی برای تقویت این اخلاق عالی برایتان آورده‌ایم.
ذهنتان را روی چیزهای دیگر متمرکز کنید، مثبت اندیش باشید، به نتیجه مثبتی که منتظرش هستید فکر کنید، دنبال کسانی باشید که صبر را تمرین کرده باشند تا از آنها درس بگیرید و بدانید که صبر ارزش پاداشتان را بیشتر می‌کند.
تمرین صبر کار ساده‌ای نیست اما آنها که صبر دارند همیشه به طرق مختلف پاداش آن را می‌گیرند. صبر هم مثل هر مهارت دیگر قابل یادگیری است. یاد بگیرید که ایمان و نبود آن را تشخیص دهید و بدانید که چه زمان باید عملکرد خود را تغییر دهید یا عقب بایستید و صبر کنید. موفقیت یک شبه زود هم از بین می‌رود اما موفقیت بادوام نیازمند عشق، پشتکار و صبر است

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر