صدورحکم متهمان پرونده بیمارستان خمینی شهر
یکشنبه ۰۶ دى ۱۳۹۴
0 نظر
581 بازدید


رئیس کل دادگستری اصفهان از صدور حکم برای سه نفر از متهمان پرونده بیمارستان خمینی شهر خبرداد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه،احمد خسروی وفا رئیس کل دادگستری اصفهان با اشاره به صدور حکم برای سه نفر از متهمان پرونده بیمارستان خمینی شهر اظهارکرد: رای صادره غیر قطعی است و مجاز به ذکر جزئیات رای نیستیم.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان درادامه افزود: ماده 36 قانون مجازات اسلامی فقط اجازه اعلام احکام قطعی را داده، بنابراین چون رای صادره غیرقطعی است از تاریخ ابلاغ بیست روز زمان تجدید نظر خواهی می باشد.
وی اضافه کرد: بنابراین در حال حاضر پرونده در مهلت است که محکومان می توانند تقاضای تجدید نظر خواهی کنند.
رئیس کل دادگستری اصفهان چندی قبل در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده بیمارستان خمینی شهر اصفهان ابراز کرد: در جریان رسیدگی به این پرونده، سه نفر از متهمین شامل دکتر و پرستار مربوطه و همچنین سوپروایزر به اتهام عدم کمک به مصدوم به استناد بند 2 از ماده واحده قانون تفهیم اتهام شدند و آخرین دفاع از آن‌ها اخذ شده است. 
وی افزود: کیفرخواست این پرونده صادر شده و پرونده به دادگاه جزایی خمینی شهر ارسال شده است.
 گفتنی است، بر اساس ماده 2 قانون مجازات خودداری از کمک به مصدومین و رفع مخاطرات جانی، افراد حسب وظیفه و قانون مکلفند که به اشخاص آسیب دیده یا کسانی که درمعرض خطر جانی هستند، کمک نمایند و هرگاه کسی از کمک به آنها خودداری کنند به 6 ماه تا 3 سال حبس محکوم خواهند شد.
طی روزهای گذشته، کادر درمان بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر از توابع استان اصفهان، به دلیل عدم بضاعت مالی خانواده یک بیمار خردسال، بخیه چانه صدرای چهار ساله را شکافتند و او را با چانه شکافته شده و خونین روانه خانه کردند. دستگاه قضایی استان اصفهان رسیدگی به این پرونده را در دستور کار دارد و به جد در حال بررسی این موضوع است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر