صرافی های غیرمجاز پلمپ می شوند
چهارشنبه ۳۰ دى ۱۳۹۴
0 نظر
533 بازدید


سازمان تعزیرات حکومتی، بانک مرکزی و نیروی انتظامی دربرخورد با صرافی های غیرمجاز، با بررسی مدارک صرافی ها، دفاتر فاقد مجوز را پلمپ کردند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، ماموران بازرسی سازمان تعزیرات حکومتی و بانک مرکزی به همران نیروی انتظامی، عصر دیروز با مراجعه و بررسی مدارک صرافی ها در چهار راه استانبول و خیابان فردوسی تهران، 13 صرافی فاقد مجوز را پلمپ کردند.
در ادامه این روند، امروز نیز بررسی مدارک صرافی ها و پلمپ غیرمجازها ادامه یافته و این مساله سبب کاهش حجم معاملات در بازار شده است.
عبدالمجید اجتهادی مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران درباره پلمپ صرافی ها گفته است: طبق قانون، خرید و فروش و حواله ارز فقط باید در صرافی های دارای مجوز بانک مرکزی انجام شود.
اجتهادی افزود: براساس قانون، هر نوع فعل و انفعالاتی که خلاف بانک مرکزی باشد، قاچاق محسوب می شود؛ بنابراین به دلیل آنکه «ارز» منشأ خارجی دارد، خرید و فروش آن در صرافی های غیرمجاز، قاچاق محسوب می شود. 
وی با بیان اینکه، برخورد با صرافی های غیرمجاز ارتباطی با کاهش و یا افزایش نرخ ارز ندارد، افزود: تا سال 1392 خلأ قانونی در برخورد با این تخلفات داشتیم که قانون مبارزه با قاچاق، این خلأ قانونی را پر کرد. 
اجتهادی گفت: در بحث اعمال مجازات ها نیز مشکلات اندکی داشتیم که با اصلاح این قانون در 26 آبان ماه امسال، برطرف رفع شد.
وی با تاکید بر ساماندهی کردن صرافی های غیرمجاز، گفت: سامانه مالی صرافی ها نیز ایجاد شده است؛ همچنین نباید بهانه ای برای فعالیت صرافی های غیرمجاز باشد؛ در این زمینه برنامه ای برای پیشگیری داریم. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر