صلاحیت ۴۵ درصد داوطلبان خبرگان تائید شد
سه شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
515 بازدید

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت برانتخابات با بیان تایید شدن صلاحیت ۴۵ درصد از داوطلبان مجلس خبرگان گفت : همچنین  تعداد داوطلبان تائید صلاحیت شده  این دوره در مقایسه با دوره‌های پیشین افزایش یافته است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ سیامک ره‌پیک سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات اظهار کرد: برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۸۰۱ نفر نام نویسی کرده بودند که البته آمار نهایی ۷۹۴ نفر بود که تعداد کمتری نیز پرونده‌هایشان تکمیل نشده بود و ثبت نامشان عملی نشد.

او گفت: از این تعداد ۱۵۸ نفر از ادامه رقابت و ورود به انتخابات انصراف دادند، ۱۱۱ نفر غیر مجاز بودند و ۱۵۲ نفر نیز در آزمون کتبی شرکت نکردند که مجموع انصرافی غیر مجازی و غایبان آزمون به ۴۲۱ نفر رسید.

ره پیک ادامه داد: بر همین اساس صلاحیت ۳۷۳ نفر بررسی شد که از این تعداد صلاحیت ۲۰۷ نفر رد و صلاحیت ۱۶۶ نفر نیز تائید شد.

او گفت: در دوره قبلی مجلس خبرگان نیز صلاحیت ۱۴۶ نفر تائید و ۲۰۹ نفر رد شده بود و در دوره قبل‌تر هم (دوره سوم) صلاحیت ۱۶۰ نفر تائید و ۲۱۵ نفر نیز رد شده بود.

ره پیک افزود: امروز و فردا وزارت کشور شرایط وضع صلاحیت داوطلبان را به خودشان اعلام خواهد کرد.

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: برای کسانی که درباره صلاحیت خود شکایت دارند سه روز فرصت در نظر گرفته شده است تا به شورای نگهبان ارائه شکایت کنند تا دوباره صلاحیت آنان بررسی شود که ممکن است در بررسی‌ها تعداد تائید صلاحیت‌ها بیشتر شود.

تائید صلاحیت ۱۶۶ نفر در انتخابات خبرگان رهبری

ره‌پیک گفت: تعداد داوطلبان تائید صلاحیت شده این دوره از انتخابات مجلس خبرگان در مقایسه با دوره‌های پیشین افزایش یافته است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر