ضرورت ساماندهی زنان کارتن خواب کرج
شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
407 بازدید

 رئیس شورای اسلامی شهر کرج  بر لزوم ساماندهی زنان کارتن خواب کلانشهر کرج با توجه به آسیب پذیری این قشر تاکید ورزید.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛محمود دادگو رئیس شورای اسلامی شهر کرج  ابراز کرد: با درنظر گرفتن آسیب پذیرتر بودن زنان کارتن خواب  نباید از نعمت گرمخانه بی نصیب بمانند و جا دارد که این قشر زیر چتر حمایت های مادی و معنوی قرار گیرند.
وی افزود: کارتن خوابها یکی از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند که به دلایل مختلف از داشتن سرپناه و سقفی برای گذران زندگی محروم مانده اند و برابر با نص صریح قانون، ایجاد مکانی تحت عنوان گرمخانه برای ساماندهی و اسکان شبانه ایشان بر عهده شهرداریها می باشد.
وی افزود: گرچه شهرداری کرج نسبت به احداث گرمخانه آقایان اقدام کرده که البته به نسبت تعداد زیاد کارتن خوابها بسیار محدود و ناکافی است اما نباید از کنار زنان کارتن خواب به سادگی گذشت و باید بدانیم که آسیب های فرهنگی و اجتماعی ناشی از حضور این افراد در جامعه به مراتب بیشتر از مردان کارتن خواب است.
دادگو در ادامه خواستار راه اندازی گرمخانه آقایان و بانوان در کانون های جمعیتی اعم از فردیس، حصارک و مهرشهر شد و بیان داشت: در حال حاضر شهرداری تهران با راه اندازی گرمخانه های کوچک در سطح محلات روزانه افزون بر 10 هزار کارتن زن و مرد را ساماندهی کرده و اسکان می دهد حال آنکه در کلانشهر کرج تنها حدود 100 نفر از چنین نعمتی بهره مند می باشند؛ این مهم ضرورت ارتقاء عملکردی در حوزه مقابله با آسیب های اجتماعی را دو چندان می کند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر