طرز تهیه رولت هندوانه
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
430 بازدید

با کمی دقت در اندازه گیری مواد به راحتی می توانید رولتی خوشمزه و مناسب برای میهمانی ها به خصوص در شب یلدا تهیه نمایید. 

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه،با تهیه این دسر خوشمزه از میهمانان عزیزتان در شب یلدا پذیرایی کنید:
مواد لازم:
تخم مرغ 4 عدد
شکر 80 گرم
آرد 90 گرم
وانیل 1/2 قاشق چایخوری
رنگ های مجاز خوراکی سبز و قرمز 

طرز تهیه: 
: 1- زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید و زرده را با نصفی از شکر و وانیل بزنید تا کرم رنگ شود.
2- سفیده تخم مرغ را زده تا فرم بگیرد و بعد شکر را بصورت بارانی به آن اضافه کنید. زرده و سفیده را مخلوط کرده و بعد آرد را روی آن الک می کنیم.
3- بعد در سینی 40×30 ریخته و این نکته خیلی مهم است که سینی فر آخرین طبقه از بالا باشد و درجه فر 220 درجه فقط 8 تا 10 دقیقه قبل از اضاقه کردن آرد، مایه را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده؛ به یک قسمت رنگ قرمز و به قسمت دیگر رنگ سبز اضافه کنید.
4- بعد آرد را به آرامی با مایه مخلوط کنید. کف سینی را کاغذ روغنی انداخته و سپس مایه قرمز را در یک طرف سینی و سبز را در طرف دیگر بریزید و با قاشق داخل سینی پخش کنید بطوریکه دو رنگ در یک خط به هم متصل شوند.
5- دو قاشق غذاخوری از مایه سبز را نگه داشته، کمی دیگر به آن رنگ سبز اضافه کنید تا کاملاً تیره شود و سبز پر رنگی داشته باشید. (تفاوت دو رنگ سبز زیاد باشد که خودش را بیشتر نشان بدهد)
6- این مایه را داخل قیف بریزید و روی مایه کیک داخل سینی خطوط موازی بکشید و با سیخ چوبی به آن فرم دهید. این خطوط موازی سطح بیرونی رولت ( پوست هندوانه) را تشکیل خواهد داد.
7- برای ادامه کار و مراحل بعدی، مانند رولت معمولی عمل کنید. به یاد داشته باشید که روی حوله ( یا کاغذ روغنی) که رولت را روی آن بر میگردانید، حتما پودر قند بپاشید که سطح روی رولت کنده نشود.
8- بعد از خامه کشی و چند ساعت استراحت در یخچال، رولت را با چاقوی اره ای برش زده و بعد برای تخم هندوانه شکلات آبکرده را داخل قیف ریخته و روی برش ها میریزیم.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر