طولانی ترین پل شیشه ای جهان افتتاح شد
سه شنبه ۰۵ دى ۱۳۹۶
0 نظر
177 بازدید

طولانی‌ترین پل شیشه‌ای معلق جهان در استان «هبی» چین افتتاح شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ طولانی ترین پل شیشه ای جهان روز یکشنبه به روی عموم مردم و گردشگران افتتاح شد. این پل معلق در شهر «شیجیاژوانگ» در استان «هبی» چین قرار دارد.

طول این پل، 488 متر و عرض آن 2 متر است. این پل در ارتفاع 218 متری روی یک دره عمیق واقع شده است. این پل معلق از 1077 قطعه شیشه ای شفاف با ضخامت 4 سانتی متر و  به گونه ای ساخته شده است که زمانی که مردم از روی آن عبور می کنند، اندکی تکان می‌خورد.

شرکت سازنده این پل معلق اعلام کرد هدف از تکان خوردن پل در هنگام حرکت مردم این است که نوعی حس رعب و وحشت و هیجان در میان آنها ایجاد کند.

این پل به گونه ای طراحی شده است که تحمل وزن 3000 نفر را دارد؛ اما برای حفظ ایمنی بیشتر، فقط 600 نفر از مردم اجازه دارند همزمان از این پل بازدید کنند. این پل معلق توانایی تحمل یک زلزله 6 ریشتری را دارد و در مقابل وزش بادی با درجه 12 مقاومت می کند.

پیش از این هم پل های معلق دیگری در چین ساخته شده است. در سال گذشته میلادی یک پل 430 متری با عرض 6 متر در ژانگیاجی در استان هونان چین افتتاح شد. این پل -که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است- به دلیل هجوم بیش از حد گردشگران، تعطیل شده است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر