ظریف راهی وین شد
شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
668 بازدید

صبح امروز وزیر امور خارجه کشورمان در فرودگاه مهر آباد در حالی که آماده سفر به وین بود، ازجزئیات لغو شدن سفر دکتر روحانی به اروپا گفت.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام رسمی لغو سفر رئیس جمهور به ایتالیا و فرانسه به علت وقوع اقدامات تروریستی دیشب پاریس بر لزوم مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در سطح جهانی تاکید کرد.

وی در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران با اشاره به حادثه تروریستی پاریس گفت: برای تمرکز روی این موضوع هم اکنون با وزیر امور خارجه ایتالیا صحبت و با او توافق کردیم که دیگر وقتش رسیده است که همه توجهات به موضوع تروریسم متمرکز شود.

 ظریف افزود: سفر آقای روحانی به واتیکان، ایتالیا و فرانسه نیز در زمان بهتری در آینده نزدیک انجام خواهد شد تا از فرصتی که این فاجعه پدید آورده است برای هماهنگی بین‌المللی در مبارزه با تروریسم استفاده کنیم.

وی فاجعه تروریستی در پاریس را که سبب قربانی شدن شمار زیادی انسان بی گناه شد به مردم و دولت فرانسه تسلیت گفت.

وی افزود: اقدامات تروریستی به هر شکلی محکوم است و مردم ایران به عنوان قربانیان تروریسم همواره با همه اقدامات تروریستی مخالف بودند.

ظریف تاکید کرد: ما همواره اعتقاد داشته‌ایم که باید با تروریسم که اینک یکی از جلوه‌های شومش را در فرانسه مشاهده کردیم در سطح جهانی مبارزه شود و این خطر محدود به منطقه ما نیست به همین علت مبارزه با آن هم نباید محدود به منطقه ما باشد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان جمهوری اسلامی ایران را در خط مقدم مبارزه با تروریسم دانست و افزود: ما معتقدیم همه دنیا باید با مردم فرانسه و قربانیان این اقدام تروریستی همدردی داشته باشند و تلاش کنیم که از وقوع اقدامات مشابه جلوگیری شود.

وی گفت: پیشنهاد دو سال پیش آقای روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل برای اتحاد بین المللی علیه افراط و خشونت نشان داد که جمهوری اسلامی ایران نیز خطر را در زمان مناسب دید و راه علاج و مقابله با آن را پیشنهاد کرد.

وی ادامه داد: من نیز عازم وین خواهم بود و در جلسه مربوط به سوریه که موضوع آن مقابله با داعش و خطرات افراطی گری است با سایر وزرای خارجه گفت‌وگو خواهم کرد تا راهکاری برای برون رفت از این بلیه جهانی ارائه شود.

ظریف گفت: امروز همه تمرکزمان برای مبارزه با داعش و تروریسم است تا  این مشکل جهانی حل شود.

ظریف افزود: حوادث پاریس بار دیگر نشان داد که تروریسم و افراط‌گرایی تهدیدی بین المللی، و مبارزه با آن نیازمند همکاری همه‌جانبه جهانی است؛ جمهوری اسلامی ایران در این زمینه به صورت جدی فعال خواهد بود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر