علائم بروز ریزش مو
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
777 بازدید

امروزه ریزش مو به یک معضل در بین جوانان تبدیل شده که کاهش اعتماد بنفس گاها افسردگی را به دنبال دارد.  

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ مو تاثیر قابل توجهی بر زیبایی چهره می گذارد و بسیاری از افرادی که مو های خود را بویژه در جوانی از دست می دهند با کاهش اعتماد به نفس و گاها افسردگی روبرو می شوند و دراین قسمت به نکات مهمی که درباره ریزش مو و درمان آن باید دانست می پردازیم.
اگر شخصی که دچار ریزش مو است درمان را به موقع و در سال های اولیه که ریزش موها شروع شده آغاز نماید، توقف ریزش موها و رویش مجدد آن ها بسیار سریع و راحت انجام می شود، اما هر چه زمان بیشتری از ریخته شدن موها بگذرد برای کسب نتیجه مطلوب احتیاج به زمان بیشتری خواهد بود، پس نکته اول: به موقع به کمک موهای خود بشتابید و زمان را از دست ندهید.
تشخیص صحیح علل ریزش مو و انجام درمان صحیح  آن باید تحت نظر پزشک متخصص صورت بگیرد.
ریزش مو در هر فرد می تواند علل پیچیده و متفاوتی داشته باشد و اینکه گفته می شود یک محلول یا محصول تمامی علل ریزش مو را در همه افراد درمان می نماید یک گفته 100% غیر علمی است که صرفا جنبه تبلیغاتی دارد.
کمبود و ازدیاد آهن در بدن هر دو باعث ریزش موها می گردند و به یاد داشته باشید اولین و مهترین بخش در درمان ریزش مو تشخیص علل ریزش آن است.
 ریزش مو ممکن است ارثی باشد به‌طوری که در آقایان به شکل طاسی و در خانم‌ها با کم‌پشتی موها جلوه می‌کند.
 رنگ کردن باعث افزایش ریزش مو می شود و به عبارتی، اگر رنگ غیراستاندارد و بی‌کیفیت باشد  یا از اکسیدان بسیار قوی استفاده کنیم یا اگر موها بیش از حد رنگ شوند، لایه‌های کوتیکول بیشتر شکسته و موها خرد و حجم‌شان کم می‌شود اما خوشبختانه ریشه آنها سالم است و پس از مدتی دوباره رشد خواهند کرد.
داروها می‌توانند باعث ریزش مو شوند، مصرف بسیاری از داروها به‌خصوص داروهای شیمی‌درمانی، داروهای فشارخون، داروهای مسکن، داروهای ضدتشنج، داروهای تیرویید و مسمومیت با ویتامین A، باعث ریزش مو می‌شود
ریزش مو علامت فشارخون بالاست، کمبودهای تغذیه‌ای می‌توانند باعث ریزش مو شوند، سیگار می‌تواند باعث ریزش مو شود، استرس می‌تواند باعث ریزش مو شود، اختلال‌های هورمونی، ریزش مو را تشدید می‌کنند، بستن کش‌ سر باعث ریزش مو می‌شود
 ماساژ دادن سر مانع ریزش مو می‌شود. شانه‌ کردن، ریزش موها را بیشتر می‌کند.

 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر