علت بروز سکسکه و درمان آن
دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
580 بازدید

درست است که سکسکه، یک بیماری به حساب نمی آید، اما سکسکه های بلند مدت، اغلب آزار دهنده بوده و فرد را مستاصل می نمایند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ برای رفع سکسکه به سراغ طب سنتی آمده ایم و به راههای درمانی از نظر این طب روی آورده ایم و می خواهیم از آن کمک بگیریم متخصصین این طب راههایی برای رفع سکسکه ناگهانی پیشنهادهای می دهند.

غلامرضا کردافشاری متخصص طب سنتی درباره سکسکه اظهار داشت: عوامل زیادی در بروز سکسکه نقش دارند, برخی از سکسکه ها گذرا و برخی طولانی هستند که سکسکه از نوع گذرا ممکن است که چند دقیقه بیشتر طول نکشد ولی سکسکه طولانی ممکن است چند روز طول کشد.

طول کشیدن سکسکه علامت خوبی نیست و باید سریع اقدام به درمان کرد و در بسیاری از مواقع با تقویت معده سکسکه از بین می رود.

 در برخی مواقع اختلالات دهانه معده, عوامل سردی ، گرمی ، خشکی یا  تری در معده عامل سکسکه است.

اگر سکسکه از سردی بیش از حد معده یا تجمع بلغم در معده باشد که این نوع سکسکه بیشتر در بچه ها و سالمندان رخ می دهد، خیلی از افراد با خوردن ترشی یا فلفل ممکن است دچار سکسکه شوند که با  استفراغ عمدی سکسکه برطرف می شود.

سردی و رطوبت معده موجب بروز بادها و نفخ در افراد می شود که در بسیاری از مواقع در این افراد سکسکه رخ می دهد، همچنین سنگینی معده و مصرف غذاهای سنگین خود دلیلی بر بروز سکسکه است.

برخی مواقع با خوردن آب و نفس عمیق کشیدن در رفع سکسکه مفید است. مصرف دمنوش هل نیز به تقویت معده کمک می کند، همان طور که تقویت معده مانع بروز بسیاری از سکسکه ها می شود.

چشیدن سس فلفل در بعضی موارد می تواند باعث رفع سکسکه شود. تندی فلفل، منجر به گیج کردن اعصاب در ناحیه گلو شده و توجه آنها را به درک طعم و مزه فلفل جلب می کند. و سکسکه فراموش می شود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر