عوارض خطرناك كمبود ويتامين c دربدن
چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
469 بازدید

ویتامین ها نقش مؤثری در سلامت بدن دارند و بسیاری از متخصصان برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها به ویتامین ها روی آورده اند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ به گفته محققان، كمبود ويتامين C در بدن عوارض جبران ناپذيري در پي دارد، به همين علت مصرف روزانه آن را توصيه مي كنند.

بدن انسان قادر به توليد ويتامين C نيست لذا با كمك مواد غذايي و يا مكمل هاي غذايي و دارويي حاوي اين ويتامين، نياز روزانه بدن تامين مي شود.

ویتامین C تأثیر ضد اکسید کنندگی دارد و موجب تولید کلاژن می شود و برای رشد و ترمیم بافت ها در همه قسمت های بدن ضروری است.

كمبود اين ويتامين، خشك و شكننده شدن موها، التهاب لثه ها، پوست خشك، كاهش سرعت التيام زخم، خون مردگي، خونريزي بيني، درد و التهاب مفاصل، افزايش وزن، كاهش غلبه بر عفونتها، اسكوربوت، ضعف، كم خوني، از دست دادن دندانها، خونريزي مخاطي و خون مردگي را به همراه دارد، لذا با مصرف مكمل هاي اين ويتامين، بدن در مقابل اين بيماري ها مصونيت خواهد يافت.

این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که ویتامین C در حضور نور، اکسیژن و رطوبت، غیر فعال می شود و بدین شکل فرمولاسیون فرآورده های موضعی ویتامین C مشکلات زیادی دارد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر