عوامل اصلی تخریب تولید ملی
پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
386 بازدید

واردات بی رویه موجب تخریب تولیدات کشاورزی داخلی و دپو شدن این محصولات در انبارها می شود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه جعفر قادری" عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با نقد سیستم واردات محصولات کشاورزی به داخل کشور گفت: سیاست های حوزه واردات کالا و به خصوص در بحث میوه در بدنه سیستم مدیریت اقتصادی کشور باید مورد یک بازنگری درست و دقیق و کارشناسی شده در راستای آسیب زدایی قرار بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع که چرا سیب های دماوند باید زیر درخت های باغات این شهرستان به عنوان محور تولید سیب بماند و از بین برود، ابراز داشت: چه کسی باید جواب ضرر و زیان باغداران را در این راستا بدهد، چرا با عدم نظارت تیشه به ریشه تولید داخلی کشاورزی زده می شود.

قادری با تاکید براینکه سیستم غلط واردات، منبع اصلی تخریب تولید ملی است، اضافه کرد: با حجم بالای واردات محصولات کشاورزی تولیدات مشابه این محصولات در انبار ها و سردخانه ها دپو می شود و تنها تولید داخلی در حوزه کشاورزی به هدردادن سرمایه ها در حوزه کشاورزی تبدیل می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر اقتصاد باید حوزه واردات کالا در حوزه های مختلف به ویژه حوزه کشاورزی را سرو سامان بدهد، ابراز داشت: وزیر اقتصاد باید این درد را در بدنه کشاورزی درمان کند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر