عوامل زودرس سفیدی موها
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
598 بازدید

از دلایل اصلی و اولیه سـفـیــدی زودرس مـوهـا می توان  به نـوع رژیـم غــذایـی نـامناسب و آشفتگی‌و نگرانی‌های ذهنی اشاره كرد.

 به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، كمبود ویــتــامـیــن‌هــا از جـمـلــه ویتامین B12، آهن، مس، منگنز و ید در رژیم روزانه عاملی است كه به سفیدی زودهنگام مو كمك می‌كند.

از دیگر عوامل مساعدكننده سفیدی زودرس می‌توان به وراثت اشـاره كـرد، بـه طوری كه در بعضی از افرادی سفیدی موها زودتر آغاز می‌شود.

كثیفی پوست سر، شستشوی موها با آب داغ و خشك كردن آن با وسایل الكتریكی مانند سشوار، بیماری تیروئید ، كم‌خونی ، رژیم‌های لاغری بسیار سخت و طولانی‌مدت، افزایش گلبول‌های سفید خون و استفاده از دخانیات و سیگار از دیگر عوامل سفیدی زودرس موها هستند.

نگرانی‌های ذهنی هم تنش زیادی به پوست سر وارد می‌كند كه با تولید مواد مغذی مورد نیاز برای سلامت مـو تـداخـل مـی‌كـند، فشارهای ایجاد شده در شرایط استرس و همچنین دیگر هیجانات منفی در روند جذب ریز مغذی ها و سلامتی موها نقش دارند

امروزه ثابت شده است که مصرف زیاد نمک با پیشرفت بیماری های مختلف همراه است که کیفیت زندگی را کاهش می دهد.

با اینکه رنگ کردن موها یکی از رایج ترین روش ها برای پنهان کردن موهای سفید می باشد اما تاثیر پیشگیرانه ای ندارد و انتخاب خوبی نیست.

بهتر است رنگ هایی استفاده شود که آمونیاک و دیگر ترکیبات شیمیایی نامناسب را نداشته باشند زیرا بعضی از آنها برای موها مضر هستند، به رنگ موها آسیب می رسانند و آنها را ضعیف می کنند.  

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر