فرصتی برای اسرائیل از تنش بین سعودی و ایران
پنجشنبه ۱۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
533 بازدید


یک پایگاه صهیونیستی تاکید کرد که تصمیم رژیم سعودی برای قطع روابط با جمهوری اسلامی ایران فرصتی برای اسرائیل است.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، این رسانه صهیونیستی نوشت: جنگ سرد بین سعودی و ایران در سال های گذشته به تحول مهم نزدیک شدن اسرائیل به سعودی و امارات منجر شده است.
پایگاه صهیونیستی والاه افزود: اکنون منافع مشترک، اسرائیل را به سعودی و امارات نزدیک تر کرده و تهران دشمن اساسی همه ما است.
در ماه ژولای گذشته دوری گولد مدیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی و از نزدیکان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم با انورعشقی ژنرال بازنشسته سعودی و از نزدیکام مقامات ارشد رژیم سعودی با یکدیگر دیدار کردند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم که بسیار از فرصت های منطقه سخن می گوید، اشاره ای به روابط مستحکم و پشت پرده این رژیم با سعودی دارد.
پایگاه والاه تاکید کرد: دور جدید افزایش تنش و درگیری بین سعودی با ایران فرصتی برای تعمیق همکاری و منافع بین اسرائیل و سعودی است.
این پایگاه صهیونیستی افزود: همکاری بین اسرائیل و سعودی به طور اساسی برقرار کننده توازن با سیاست خارجی دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا است که به سوی منافع ایران تمایل دارد. 
این پایگاه صهیونیستی تاکید کرد: اسرائیل به خوبی می داند چگونه از بحران کنونی بین سعودی و ایران استفاده کند و به همین دلیل تا آنجا که می تواند برایی تحقق منافع راهبردی و بسیار مهم خود به سعودی نزدیک تر شود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر