فصل جدید روابط ایران و چین
شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
195 بازدید

رییس جمهوری چین ازعلاقه گسترش و ارتقا سطح روابط وهمکاری دوجانبه پایدار با جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، شی جین پینگ رییس جمهوری چین جمعه شب با ورود به فرودگاه مهرآباد در سخنان کوتاهی افزود: چین و ایران به عنوان دو کشور تمدنی، دارای فرهنگ درخشان و تاریخ طولانی سهم بزرگی برای پیشرفت تمدن های بشریت ادا کرده اند. 
وی اضافه کرد: طی هزاران سال، دو ملت ایران و چین ارتباطات و معاملات دوستانه ای در مسیر جاده تاریخی ابرایشم برقرار کرده و اثرات روشنی نیز در تاریخ دو کشور باقی گذاشته و تا کنون این آثار در زندگی مردم دو کشور ادامه دارد.
شی جین پینگ تصریح کرد: پس از برقراری روابط سیاسی دو کشور همکاری های دو جانبه شاهد دستاوردهای برجسته ای در ابعاد سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی بوده است.
وی بیان کرد: در سال های اخیر روابط دو جانبه همواره روند توسعه مثبت و پایدار را حفظ کرده و اعتماد سیاسی متقابل نیز محکم تر و همکاری های بازرگانی و تجاری به دستاوردهای فراوانی نایل آمده و طرفین همچنین در امور منطقه ای و بین المللی از یکدیگر حمایت می کنند.
رییس جمهوری چین افزود: انتظار دارم با مسئولان ایرانی درخصوص روابط دو جانبه و مسایل منطقه ای و بین المللی مورد علاقه مشترک به طورعمیق تبادل نظر کرده و چشم اندازی همکاری دو کشور را ترسیم نماییم و یقین دارم این سفر به موفقیت کامل دستیابی پیدا کرده و موجب تحکیم بیش از پیش دوستی و همکاری بین دو کشور خواهد شد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر