فواید خواندن سوره واقعه
یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
346 بازدید

سوره واقعه بیست و هفتمین جزءاز قران کریم میباشد که قسمت کوچکی از آخر این جزءرادر برگرفته که در مکه بر پیامبر نازل شده و نود و شش آیه دارد .

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ این آیه شریفه فضیلتهای بسیاری دارد که به شرح زیر میباشد .

1) از فضیلت خواندن سوره واقعه رفع فقر و تنگدستي است

هر كس سوره واقعه را هر شب بخواند هيچ تنگدستي و گرفتاري به او نمي رسد. رسول خدا صلي الله عليه و آله وسلم فرموده اند: سوره واقعه را به زنانتان ياد دهيد زيرا آن سوره بي نياز كننده است.
 در داستان جالبي درباره عبدالله بن مسعود آمده است: عبدالله بن مسعود صحابي بزرگوار رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم بيمار شد. خليفه وقت، عثمان بن عفان، به ديدار او رفت و ناراحت و نگراني در چهره او ديد از او پرسيد: چرا ناراحتي و آه و ناله مي کني؟
 گفت: گناهکارم. پرسيد: چه مي خواهي؟ گفت: رحمت خداوند را،
 پرسيد: آيا نياز به پزشک داري؟ گفت: طبيب حقيقي مرا بيمار کرده است.
 پرسيد: آيا مي خواهي کمک مالي به تو بکنم؟ گفت: آن زمان که نياز داشتم ندادي و اکنون نيازي ندارم.
 عثمان گفت: پول مي دهم براي دخترانت باشد. ابن مسعود گفت: آنها نيازي ندارند. چون به ايشان گفته ام که همواره سوره وقعه را قرائت نمايند که هيچ گاه نيازمند نخواهند شد.
 
2) سوره واقعه باعث ايجاد بركت در زندگی میشود

پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله وسلم فرمودند: اگر سوره واقعه را بنويسند و در خانه بگذارند موجب افزايش خير و بركت مي شود و هر كس به قرائت آن مداومت ورزد، فقر از او برطرف مي شود و در آن افزايش حفظ و توفيقات و وسعت در مال وجود دارد.
 
3) محبوبيت نزد خدا از فواید سوره واقعه است

امام صادق عليه السلام فرموده است: هر كس در هر شب جمعه سوره واقعه را قرائت كند، خداوند او را دوست دارد و او را محبوب همه مردم مي گرداند و هرگز در دنيا ناراحتي، فقر و تنگدستي و آفتي از آفات دنيا به او نخواهد رسيد و از همراهان و رفيقان اميرالمؤمنين عليه السلام خواهد بود. و اين سوره ويژه اميرالمومنين علي عليه السلام است و هيچ کس در آن شرکت ندارد.
 
4) یکی دیگر از برکات و خواص سوره واقعه آساني مرگ و بخشش اموات است

از امام صادق عليه السلام نقل شده است: سوره واقعه داراي منافع و بهره هاي زيادي است كه قابل شمارش نيست. از جمله فوايد اين سوره آن است كه اگر براي مرده اي خوانده شود، خداوند او را مي امرزد و اگر براي كسي كه در حال احتضار و مرگ است بخواند، مرگ و خروج روحش به اذن خدا آسان مي شود.
 
5)  سوره واقعه باعث آسان شدن زايمان میشود

به همراه داشتن نوشته سوره واقعه موجب آساني زايمان مي شود. پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله وسلم فرمودند: اگر سوره واقعه را بنويسند و در خانه بگذارند موجب افزايش خير و بركت مي شود و هر كس به قرائت آن مداومت ورزد، فقر از او برطرف مي شود و در آن افزايش حفظ و توفيقات و وسعت در مال وجود دارد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر