قابل توجه مسافران تورهای لحظه آخری نوروز
پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
382 بازدید


متن زیر را درصورتی که قصد دارید برای نوروز سال 1395 با تورهای لحظه آخری به مسافرت بروید،مطالعه کنید.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛رایج شدن تورهای لحظه آخری باعث شده مسافران به جای خرید 'تجربه سفر' که فاکتورهای مختلفی از جمله ایرلاین معتبر، هتل، کیفیت خدمات تور و ساعات پروازی مناسب در آن دخیل می باشند، به خرید عبارت تور لحظه آخری بپردازند؛زیرا واقعاً در بسیاری از موارد این پیشنهاد ویژه سفر فقط در حد یک وعده باقی می ماند و در واقعیت مسافران با خدمات بی کیفیت، ساعات پروازی نامناسب، تأخیر در پرواز و یا حتی کلاهبرداری مواجه می شوند.
هنگامی که که شرکت های عمده فروش و مجری مستقیم تور و آژانس های چارتر کننده پرواز، موفق به تکمیل ظرفیت های پروازی خود نمی شوند، ناچارند برای جلوگیری از زیان، صندلی های خالی را به هر قیمتی که شده پر نمایند، در نتیجه بالاجبار در آخرین لحظات، قیمت ها را به شدت پایین می آورند و خدمات تور خود را با نازل ترین قیمت تحت عنوان تور لحظه آخری به فروش می رسانند.
حال تمامی مسافرانی که به انگیزه خرید سفر ارزان قیمت اقدام به رزرو این تورها می کنند، به دلیل اینکه تمامی هماهنگی های خدمات تور در آخرین لحظات و با عجله صورت پذیرفته، در دریافت خدمات مسافرتی خود با مشکل مواجه می شوند.
این درحالی است که مفهوم لحظه آخری در کشورهای توسعه یافته فقط در مورد بلیط و پرواز کاربرد دارد و دامنه آن به بحث تور و دیگر خدمات مسافرتی کشیده نمی شود؛ همچنین مسئولیت اجرا، اطلاع رسانی و تبلیغات آن بیشتر ایرلاین ها می باشند تا آژانس های مسافرتی. همچنین در کشورهای خارجی هر چه به زمان سفر نزدیک تر می شوید، بلیط هواپیما گران تر شده و در صورتی که از مدت ها قبل رزرو انجام داده باشید، با قیمت هایی پایین تر، خدمات را دریافت خواهید کرد.
در بسیاری از موارد نیز پیشنهاد تور لحظه آخری فقط در حد یک ابزار تبلیغاتی باقی می ماند و هیچ یک از وعده های آن ها نه به لحاظ قیمت و نه به لحاظ کیفیت خدمات مسافرتی با واقعیت همخوانی ندارد. مسافران با خرید تور لحظه آخری از ابتدای سفر در فرودگاه و پس از اقامت در مقصد گردشگری با مشکلات زیادی از جمله اسکان نیافتن در هتل، کیفیت پایین خدمات تور و اجرا نشدن وعده ها مواجه می شوند.
در آستانه آماده شدن بستۀ تورهای نوروز 1395 آژانس های مسافرتی در حال اطلاع رسانی و تبلیغات هستند، بسیاری از مسافران به انتظار می نشینند و چشم به گوشی های موبایل،صفحه های روزنامه ها و ایمیل های خود می دوزندتاپیشنهادهای لحظه آخری تورهای نوروزی را دریافت کنند و بهترین ایام سال خود را به دست پیشنهاد جذاب تور لحظه آخری بسپارند، حال آنکه ممکن است هیچ پرواز و توری برای شما ذخیره نشده باشد و در نهایت مجبور شوید تعطیلات عید را در خانه بمانید و به فکر تشکیل پرونده حقوقی و شکایت بعد از اتمام تعطیلات باشید.
در زیر به نکاتی اشاره خواهد شد که می تواند در ایجاد یک تجربه به یاد ماندنی برای خرید تور به مسافران کمک کند:
1- برای سفر خود از مدت ها قبل برنامه ریزی کنید و رزرو پرواز، تور و هتل خود را به لحظه های آخر موکول نکنید.به دلیل حجم بالای تقاضا، معمولاً معتبرترین ایرلاین ها، بهترین ساعات پروازی و مناسب ترین روزها برای سفر از 2 ماه قبل پر می شوند، در نتیجه زودتر به رزرو تور خود اقدام کنید.
2 - شما فقط سالی یک بار تعطیلات نوروزی دارید، در نتیجه برای خرید تور نوروزی تنها به فاکتور قیمت توجه نکنید و فقط به دلیل چند هزار تومان ارزانتر بودن، اقدام به خرید تور از یک آژانس غیر معتبر نکنید.
3 - مسیرهای مسافرتی را انتخاب کنید که در ابتدای فروردین آب و هوای مناسبی داشته باشد، بعضی از کشورهای توریستی هنوز در این فصل هستند. 
4 - در صورت تصمیم خرید آنلاین تور از سایت هایی که خدمات رزرو آنلاین بلیط هواپیما، هتل و تور مسافرتی دارند، حتما اعتبار سایت را با معیارهایی نظیر داشتن نماد اعتماد الکترونیکی بررسی کنید.
ترجیحاً خرید اینترنتی تور نوروزی خود را از وبسایت هایی انجام دهید که مربوط به معتبر ترین شرکت های مسافرتی در ایران هستند نه وبسایت هایی که صرفاً حضور آنلاین دارند و زیرمجموعه هیچ شرکت خدمات مسافرتی نیستند. 
5 - از آژانس های معتبر که سابقه زیادی در ارائه خدمات طراز اول مسافرتی دارند، مشاوره بگیرید. شما می توانید به دلیل ارائه خدمات با کیفیت تر در این آژانس ها با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به رزرو و خرید تور کنید.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر