قاچاق تایر پس از لغو تحریم ها کاهش یافت
دوشنبه ۲۸ دى ۱۳۹۴
0 نظر
343 بازدید

رئیس اتحادیه لاستیک ، فیلتر ، روغن و پنچرگیران طی یک نشست خبری از کاهش قاچاق و وجود تایرهای تقلبی در بازار بعد از لغو تحریم‌ها خبر داد .

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ عباس سماواتی رئیس اتحادیه لاستیک ، فیلتر ، روغن و پنچرگیران در نشست خبری اظهار کرد: با توجه به این‌که تحریم‌ها برداشته شده به عنوان متولی این صنف تصور می‌کنیم که بسیاری از مشکلات و قاچاق در همه حوزه‌ها و از جمله بخش های مرتبط با صنف ما کاهش می‌یابد.

وی گفت: به دلیل بالا‌بودن حقوق و عوارض گمرکی و دریافت مالیات‌های بالا برخی لاستیک ها از طریق قاچاق به کشور وارد می‌شوند و در برخی موارد شاهدیم که لاستیک ها در دوبی با دمای 50 و یا 60درجه نگهداری شده و پس از آن به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند که همین موضوع منجر به فرسودگی تایرها شده و بعد از ورود به کشور و استفاده از آن ها طبیعی است که مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت.

سماواتی ادامه داد: نگهداری و دپوی لاستیک ها در انبارها و فرسودگی آن‌ها در زمان استفاده خطر جانی برای رانندگان و مسافران خودرو به همراه دارد که این موضوع هر چه سریع تر باید مورد پیگرد قرار گیرد که البته بازرسان مربوطه نظارت های لازم را انجام می دهند.

رئیس اتحادیه لاستیک ، فیلتر ، روغن و پنچرگیران استان تهران درباره واردات لاستیک‌های با کیفیت پایین به بازار نیز تاکید کرد: توزیع لاستیک‌های وارداتی که از کیفیت مناسب برخوردار نیستند واقعیتی است که باید راهکارهای لازم به منظور کنترل آن صورت گیرد.

سماواتی همچنین در مورد کیفیت روغن‌های خودرو نیز به مردم هشدار داد: مصرف کنندگان باید توجه لازم را به کیفیت روغن خریداری شده داشته باشند چون در بعضی مواقع باقیمانده روغن های استفاده شده در کارگاه های نامناسب دوباره تصفیه و به بازار عرضه می شوند که اگر چه این کار به صورت استاندارد در برخی کشورهای حتی پیشرفته انجام و افزودنی های لازم نیز به این روغن ها اضافه می‌شود، اما به طور معمول در کشور ما این روال انجام نمی‌شود.

وی ادامه داد: روغن های مصرف شده در کارگاههای نامناسب و افزودنی هایی نامناسب دوباره در جعبه هایی که بعضا آرم تایید شده دارند ریخته شده و پس از آن به بازار عرضه می‌شوند که فاقد استاندارد هستند. متقاضیان باید در خرید روغن‌های اتومبیل دقت لازم را داشته باشند و بهتر است از روغن‌های با برند معتبر و استاندارد استفاده کنند و از خرید روغن‌های باز و بشکه ای به دلیل ارزان تر بودن اجتناب ورزند.

رئیس اتحادیه لاستیک ، فیلتر ، روغن و پنچرگیران تهران همچنین با اعلام رسمی عرضه فیلتر سینک به بازار ایران گفت: این فیلتر مورد تایید سازمان استاندارد است؛ این ماده بنیادین هیچ تغییری در ماهیت فیلترهای جدید ایجاد نمی کند و قدرت، شتاب و گشتاور خودرو با استفاده از این فیلتر تا 30 درصد افزایش می یابد و راننده آرامش خودرو را با استفاده از این فیلترها احساس خواهد کرد وبه دلیل بهسوزی مناسب سوخت و اکسیداسیون مناسب در هنگام احتراق ، احتراق ناقص به احتراق کامل و احتراق پیشرفته ارتقا می یابد و کاهش قابل ملاحظه ای در میزان منوکسیدکربن حاصل می شود که براورد اولیه آن حدود 20 درصد است

وی افزود: کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، کاهش معنی‌دار بخار سوخت و استارت بهتر در اتومبیل‌های مستعمل و افزایش کارایی اتومبیل، کاهش دفعات تعویض فیلتر به دلیل کاهش رسوبات، کاهش خوردگی و افزایش راندمان موتور از دیگر ویژگیهای فیلتر جدید عرضه شده به بازار کشور است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر