قدم هایی برای تقویت فن مذاکره
سه شنبه ۰۱ دى ۱۳۹۴
0 نظر
532 بازدید

مذاكره يك مهارت ياد گرفتني است  که در جهت انتقال و دريافت اطلاعات، احساسات و نگرشها بين حداقل دو نفر می باشد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ در مذاکره هیچ یک از دو طرف تمام قدرت را در دست ندارد، بلکه مذاکره به نحوی پیش باید برود که هر دوطرف شانس برابری دارند و دو طرف می خواهند برنده شوند.

 در ادامه با  گام هایی برای تقویت فن مذاکره آشنا می شویم.

یک مذاکره کننده ی خردمند قبل از این که جلوتر برود، رابطه را پایه گذاری می کند؛ این شما را قادر می سازد نسبت به فردی که با او سر و کار دارید حسی داشته باشید، و برعکس.

همیشه پذیرا و راست گو باشید؛ روراستی  و عزت نفس ویژگی های ملموسی و بنیانی هستند که مذاکرات سازنده بر آنها بنا می شوند.

وقتی طرف مقابل به شما احترام می گذارد، نه تنها به عنوان یک معامله گر، بلکه به عنوان یک انسان بهترین موضع را دارید. اعتماد، که از طریق احترام به دست می آید، کلید موفقیت در مذاکره است.

هرگز قابلیت طبیعی آدم ها را در حس شخصیت واقعی تان دست کم نگیرید. دو رویی، فریب کاری، و پنهان کاری حس هایی هستند که به آسانی نمی توان پنهان شان کرد.

هنگام مذاکره، شما هم می توانید حس کنید ارزش های طرف مقابل غیرعادی است یا نه و در تمام عرصه ی مذاکره، هیچ پرچم قرمزی مهم تر از این نیست.

اگر در یک مذاکره فقط به خودتان فکر کنید، یک مذاکره کننده ی ناشی هستید؛ ضروری است نیازهای هر دو طرف را درک کنید، و در جهت منافع همه کار کنید. به یاد داشته باشید نگاه سیاه و سفید به همه چیز(برد-باخت) فکر را محدود می کند و خلاقیت برای یک مذاکره ی خوب ضروری است.

هرگز فراموش نکنید هر فرد یک کودک درون و یک انسان بالغ درون دارد.، جالب است بدانید حتی معاملات کاری سطح بالا هم به نتیجه نمی رسد، فقط به این خاطر که یک نفر پشت میز مذاکره بچه گانه فکر می کند و این رفتار را به سایرین القا می کند.

همیشه به یاد داشته باشید هر چیزی وزن و آهنگی دارد آن را سرکوب نکنید. خیلی وقت ها بهتر از چیزی نگویید، هرگز فراموش نکنید وقفه و سکوت می تواند ابزاری قدرتمند باشد؛ به خودتان و دیگران زمان و فرصت بدهید تا درمورد چیزهای گفته شده خوب فکر کنید.

عجول نباشید؛ سعی کنید وزن و آهنگ طبیعی همه ی آدم های حاضر در مذاکره، از جمله خودتان، را حس کنید.

با به کارگیری این نکتات، می توانید در هنر مذاکره مهارت پیدا کنید، مذاکره فقط به روابط بستگی دارد. اگر با همه ی آدم های حاضر در مذاکره رابطه ی خوبی ایجاد کنید و آن را حفظ کنید، همه ی بازی کنان می توانند برنده باشند. شما فقط به یک توافق نمی رسید، شما رابطه ای بلندمدت، هم چنین اعتبار ایجاد می کنید.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر