قطعنامه پیشنهادی روسیه درمورد سوریه رد شد
دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
574 بازدید

شورای امنیت سازمان ملل پیش نویس قطعنامه‌ای را که روسیه به شورای امنیت در رابطه با حمله در حمص ارائه داد را بلافاصله رد کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ در پی حمله مرگبار در شهر حمص سوریه وزارت امور خارجه این کشور دو نامه به شورای امنیت سازمان ملل و دفتر بان کی مون، دبیرکل شورای امنیت سازمان ملل ارسال کرده و در آن یکسری حملات تروریستی را که در سوریه اتفاق افتاد محکوم کرد و تاکید داشت که جامعه بین المللی چشمان خود را در مقابل تروریسم بسته است.
در پی ارسال این دو نامه هیات روسیه در سازمان ملل پیش نویس قطعنامه‌ای را در محکوم کردن حمله حمص ارائه داد که بلافاصله رد شد.
یک منبع دیپلماتیک به ریانووستی گفت: روسیه پیش نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت در رابطه با حمله در حمص ارائه کرد که این پیش نویس رد شد. البته محتوای این پیش نویس منتشر نشده است اما روز شنبه وزیر امور خارجه سوریه در دو نامه خود به شورای امنیت و سازمان ملل تاکید کرد که دولت دمشق از یکسری حملات و اقدامات جنایتکارانه علیه بشریت در رنج است و تاکید کرد که جامعه بین الملل و اعضای شورای امنیت سازمان ملل باید منابع مالی گروه‌های تروریستی در سوریه را بلوکه کنند.
در جریان حمله روز شنبه در حمص گروهی از تروریست‌ها یک خودروی بمب گذاری شده را در نزدیکی یک بیمارستان در مرکز حمص منفجر کردند که در جریان این انفجار تروریستی 22 تن کشته و بیش از 70 تن زخمی شدند.
دولت سوریه در نامه‌های خود خطاب به بان کی مون و شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد که این حملات اگر از جانب عوامل خارجی مورد حمایت واقع نشوند اتفاق نمی‌افتند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر