قطع روابط عربستان با ایران جنایتش را پاک نمی کند
دوشنبه ۱۴ دى ۱۳۹۴
0 نظر
627 بازدید


 معاون عربی ، افریقایی وزارت خارجه کشورمان  بر اینکه عربستان با اعلام تصمیم به قطع رابطه با تهران نمی تواند اعدام رجال دینی سرپوش بگذارد،تاکید کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، امیرعبداللهیان یکشنبه شب و پس از اعلام عادل الجبیر وزیرخارجه عربستان مبنی بر قطع کامل روابط دیپلماتیک با ایران ابراز کرد:عربستان سعودی پیش از این نیز با خطای راهبردی و اتخاذ رویکردهای شتابزده و نسنجیده ناامنی ها در منطقه را تشدید کرد، باعث رشد تروریسم و افراط گرایی شد وبا توطئه کاهش قیمت نفت به مردم کشورش و کشورهای مسلمان منطقه آسیب رساند.
وی تاکید کرد: هیچ آسیبی به دیپلماتهای سعودی در تهران و مشهد وارد نشده است .
وی گفت: اکنون نیز خطای راهبردی جدید مقامات سعودی اعدام آیت الله شهید شیخ نمر النمر رجل عالیقدر دینی است که به جهان اسلام و نه یک کشور خاص، تعلق دارد. 
امیرعبداللهیان افزود: ایران یکی از امن ترین کشورهای منطقه است و همه دیپلماتها در امنیت کامل به وظایف خود ادامه می دهند.
معاون وزیرخارجه کشورمان تصریح کرد: عربستان در مذاکرات هسته ای صلح آمیز ایران و کشورهای1+5 نیز تلاش کرد نقش مخرب و غیرسازنده ای ایفا کند.
عادل الجبیر وزیرامورخارجه عربستان سعودی یکشنبه شب دریک کنفرانس خبری اعلام کرد که ریاض تمامی روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرده است و دیپلماتهای ایرانی تا 48 ساعت دیگر باید خاک عربستان را ترک کنند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر