قوانین جدید آمریکا برای سفر به 4 کشور
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
634 بازدید

کاخ سفید با ادعای مبارزه با تروریسم در حال توافق برسر طرح قانونی و ایجاد محدودیت برای کسانی است که به یکی از چهار کشور ایران، سوریه ،عراق وسودان سفر کرده باشند.

 

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ مجلس نمایندگان آمریکا این هفته به لایحه‌ای رای می‌دهد که در صورت تصویب، ورود به آمریکا برای شهروندان این کشور و سایر کشورها را برای بازدیدکنندگان از این چهار کشور، سخت‌تر می کند و  مطابق گزارش روزنامه آمریکایی «لس‌آنجس‌تایمز»، طرح مجلس نمایندگان بعد از گفت‌وگوهای مخفیانه میان مقامات کاخ سفید و رهبران کنگره تهیه شده است.

شهروندان 38 کشور «دوست آمریکا» که مطابق قوانین این کشور در حال حاضر بدون اخذ روادید تا سقف 90 روز می‌توانستند وارد خاک آمریکا می‌شوند، در صورتی که از سال 2011 به ایران، سوریه، عراق یا سودان سفر کرده باشند، بایستی مورد بررسی قرار گیرند.

قوانین جدید آمریکا در زمینه ویزا، همچنین از تمامی این 38 کشور می‌خواهد اطلاعات مربوط به مسافران به خاک آمریکا را در اختیار کاخ سفید قرار دهد.

 کشورهایی که در همکاری در این زمینه قصور به خرج دهند، از برنامه سفر بدون روادید به آمریکا اخراج خواهند شد.

«باراک اوباما»، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی روز یکشنبه خود خواستار بررسی دقیق‌تر کسانی شده بود که از طریق برنامه مذکور به این کشور سفر می‌کنند.

واشنگتن تغییرات جدید در برنامه معافیت از روادید را به بهانه حملات تروریستی پاریس و همچنین تیراندازی‌های «سن‌برناردینو» در ایالت کالیفرنیا اعمال کرده است.

مجلس نمایندگان آمریکا قرار است روز سه‌شنبه درباره این طرح رأی‌گیری کند. انتظار می‌رود قانونگذاران هر دو حزب به آن رأی مثبت بدهند.

اما تصویب آن در مجلس سنا، با یک مشکل احتمالی مواجه است: سناتور پرنفود کالیفرنیا، دیان فاینشتاین، خواستار وضع محدودیت‌هایی بسیار سخت‌‌گیرانه‌تر است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر