قول مساعد نماینده مردم كرج در مجلس در حل مشكلات بهداشتی و درمانی استان
چهارشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۹
0 نظر
27 بازدید

دکتر کریم : معضل اصلی البرز در بخش درمان کمبود تخت بیمارستانی است / مدیریت تخت در البرز در دوران کرونا سخت و پیچیده است

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ نشست دکتر عسگری نماینده مردم کرج ، فردیس آسارا و اشتهارد در مجلس با رئیس دانشگاه علوم پزشکی و دیگر اعضای هیات رییسه در  سالن فارابی دانشگاه علوم پزشکی  با هدف بررسی مسایل بهداشتی و درمانی استان برگزار شد.

دکتر کریم عنوان کرد: در ایام مقابله با کرونا روز های سخت و پرتلاشی را در مجموعه دانشگاه و واحد های بهداشتی درمانی داشتیم.

وی افزود:  دانشگاه برای عملکرد درست و دقیق نیازمند حمایت همه نهاد های استانی است  و برای پیشبرد اهداف سلامت در استان البرز به توان جمعی نیاز است.

رییس دانشگاه ادامه داد:  مسئولین دانشگاه در هر حال پاسخگوی تمام ابهامات و چالش ها هستند و قبل از مزمن شدن معضلات باید به شکل شفاف مطرح شده تا برطرف شود.  دانشگاه برای حل مشکلات به آرامش و تمرکز نیاز دارد و استقلال دانشگاه باید حفظ شود.

رئیس دانشگاه خاطر نشان کرد کرونا در  البرز می توانست تبدیل به یک بحران شود و با توجه به تراکم جمعیتی بالای استان همه انتظار وضعیت بسیار بدی را داشتند که خوشبختانه با همت بالای مسئولین استان و همکاری  مردم توانستیم با شیب ملایمی مرحله اول را پشت سر بگذاریم و در بحرانی ترین روز ها نهایتا 504 تخت اشغال شده داشته باشیم .

وی گفت : در مرحله دوم همه گیری وضعیت متفاوت است چرا که  در ابتدا نیروهای بهداشتی و درمانی  همه تازه نفس و پر انرژی بودند  و اکنون توان آنها تحلیل رفته و بسیاری از پرسنل ما درگیر بیماری شدند و ادارات و مردم هم مانند اوایل  رعایت نمی کنند.

رئیس دانشگاه در ادامه به بیان معضلات اصلی دانشگاه پرداخت که در راس آنها می توان به کمبود تخت های بیمارستانی نسبت به شاخص های استاندارد کشوری، کمبود نیروی انسانی ، پروژه های نیمه تمام دانشگاه، وجود تعداد زیاد زندان ها در استان البرز و حضور تعداد زیادی از اتباع خارجی بدون بیمه ،  استاندارد نبودن فاضلاب ها و وجود تعداد زیاد سگ های ولگرد در برخی مناطق، عدم فضای آموزشی مناسب در  دانشکده ها ، موانع موجود برای ادامه کار رشته های دستیاری تخصصی و ایجاد سقف بیمه ای برای بیمارستان ها اشاره کرد .

دکتر کریم ضمن این که خواستار برگزاری منظم این جلسات به صورت سه ماه یک بار شد گفت :  سلامت موضوع پیچیده ای است و هر کدام از معاونت های دانشگاه علوم پزشکی در حد یک اداره کل در استان هستند و زیر مجموعه های بسیاری دارند . مدیران و اعضای هیات علمی و کاشناسان ما می توانند بهترین بازوهای مشاوره ای برای نمایندگان مجلس باشند.

در این نشست هر یک معاونین دانشگاه اقدامات خود در دوران همه گیری بیماری کووید ۱۹ را شرح دادند و چالش های موجود را عنوان کردند .

دکتر عسگری نماینده مردم کرج ، فردیس آسارا و اشتهارد در مجلس عنوان کرد : ما قدردان و مدیون کادر بهداشت و درمان هستیم و قطعا به برکت تلاش های خالصانه این عزیزان توانستیم بهتر از پیش بینی ها اوضاع کرونا را مدیریت کنیم . با وجود دغدغه های موجود در سیستم بهداشت و درمان این عزیزان نباید درگیر بحث های حاشیه ای و مقابله با فساد باشند و ما بی ملاحظه پشتیبان شما در مقابله با کج روی ها خواهیم بود .

وی خاطر نشان کرد متاسفانه به لحاظ اعتبارات استان البرز در کشور اخر است و مشکلات پیچیده ای را پیش رو داریم که تبعات کرونا بخشی از آن تلقی میشود.

عسگری در پایان قول مساعد داد تا نهایت همکاری و همیاری را در حل مشکلات سیستم بهداشتی و درمانی داشته باشد و موارد مطرح شده و مورد انتظار را بر اساس اولویت به مراجع ذی صلاح انتقال می دهم.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر