قیمت سکه و طلا
دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
507 بازدید

امروز (دوشنبه 5 بهمن )هر اونس طلا با رشد 0.2 درصدی یک هزار و 100 دلار و 50 سنت معامله شد که رشدی نزدیک به یک درصدی نسبت به هفته گذشته را نشان می‌دهد.

 به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ،طلا سال گذشته به دلیل اولین افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در نزدیک به یک دهه گذشته در ماه دسامبر، با افت 10 درصدی مواجه شده بود نشست کمیته بازار آزاد فدرال‌رزرو در این هفته برگزار می‌شود و به طرز وسیعی انتظار می‌رود تا نرخ بهره فدرال رزرو بدون تغییر در 0.25 تا 0.5 درصد باقی بماند. سقوط فرضیات تورمی به همراه ناآرامی در بازارهای جهانی می‌تواند نگرانی‌ها را در مورد چشم‌انداز اقتصاد آمریکا و جهان عمیق‌تر کند.

مارک تو، رئیس مرکز تحقیقات گروه مالی وینگ‌فونگ هنگ‌کنگ اعلام کرد: «با ناآرامی موجود در بازارهای مالی،‌ فدرال‌رزرو قادر نخواهد بود تا نرخ بهره را در سال 2016 چندین مرتبه افزایش دهد. اگر طلا در روزهای آینده بالای 1100 دلار باقی بماند، نشانه‌ای برای اوج‌گیری بیشتر خواهد بود، حتی ممکن است به سطح 1200 دلاری در ماه‌های پیش‌رو برسد.»

انتظارات برای افزایش نرخ بهره در ماه مارس در حال کمرنگ شدن است؛ بر همین اساس نظرسنجی رویترز پیش‌بینی می‌کند که در سال 2016 سه مرتبه افزایش نرخ بهره خواهیم داشت. رشد طلا همچنین به دلیل تضعیف دلار نیز بوده است، که با وجود رشد بازارهای سهام آسیایی و رشد وال‌استریت در روز جمعه، اندکی افت داشته است. آمار کمیسیون بورس آتی کالای آمریکا نشان می‌دهد صندوق‌های تامینی و مدیران پول قراردادهای صعودی خود را در هفته منتهی به 19 ژانویه در COMEX افزایش دادند. 

در بازار فلزات گرانبهای دیگر هر اونس نقره با رشدی 0.6 درصدی 14 دلار و 9 سنت قیمت داشت و پالادیوم با ثبت رشد 0.3 درصدی 495 دلار و 50 سنت به ازای هر اونس معامله شد. قیمت هر اونس پلاتین نیز با رشد 0.5 درصدی به 833 دلار و 76 سنت رسید.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر