لامپ های کم مصرف و سلامت پوست
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
535 بازدید

زمانی که متوجه عوارض لامپ‌های پرمصرف در خانواده شدیم لامپ های کم مصرف را جایگزین آن کردیم که از نظر اقتصادی و سلامت پوست در امان باشیم.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، دکتر حسن اعتماد زاده متخصص پوست و مو گفت: لامپ های کم مصرف مو جب سرطانهای پوستی نمی شود، در گذشته استفاده از لامپ‌های مدادی در بین مردم بسیار شایع بود این لامپ‌ها دارای انر‍ژی الکتریکی بسیار زیادی بودند بنابراین امکان آسیب پوست افراد در هنگام مواجهه با نور آنها وجود داشت. اغلب در میوه فروشی‌ها از این لامپ‌ها استفاده می‌شد. نزدیک بودن در فاصله 30 سانتی متری لامپ‌های مدادی به علت افزایش وات آنها می‌توانست برای پوست افراد بسیار زیان آور باشد.

به مرور زمان و با اطلاع رسانی‌های مناسب مصرف این لامپ‌ها بویژه در میوه فروشی‌ها کاهش جدی یافت چراکه این لامپ‌ها علاوه بر عوارضی که می‌توانستند بر پوست داشته باشند افراد را دچار هزینه‌های سنگین نیز می‌کردند.

همچنین تاکنون لامپ‌های کم مصرف عوارض جدی برای پوست انسان‌ها نداشته‌اند حتی لامپ‌های مدادی نیز فقط منجر به آسیب به پوست می‌شدند و افراد را مبتلا به سرطان‌های پوستی نمی‌کردند بنابراین استفاده از لامپ‌های کم مصرف منجر به سرطان‌های پوستی نمی‌شوند.  

البته خانواده‌ها باید در هنگام استفاده از لامپ‌های کم مصرف نکات بهداشتی را رعایت کنند و هنگامی که لامپ کم مصرف قابل مصرف نیست آن را در داخل جعبه اصلی قرار داده و در سطل زباله بیندازند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر