لزوم ارتقا سطح بیمارستانهای دولتی کرج
دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
426 بازدید


 رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر کرج  به منظور آسایش مردم،بر ارتقا سطح امکانات بیمارستان های دولتی در این کلانشهر تاکید ورزید.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛محمدصادق باغستانی رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر کرج  در این خصوص اظهار کرد : البرز با کمبود بیش از دو هزار تخت بیمارستانی مواجه است و در بخش هایی همچون سوختگی، زنان و زایمان، روانپزشکی، دیالیز و اتاق عمل محدودیت ها و مشکلات زیادی وجود دارد.
باغستانی اضافه کرد: همانطور که مردم ملزم به پرداخت مالیات می شوند، در مقابل دولت نیز موظف به ارایه خدمات کمی و کیفی درمان به مردم است؛ اگر نیم نگاهی به وضعیت بیمارستانهای دولتی البرز کنیم پی می بریم دلهره و نگرانی مردم برای مراجعه به مراکز بیمارستانی طبیعی است زیرا مراقبت های لازم از بیماران صورت نمی گیرد و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی نیز در حد استاندارد مهیا نیست.
باغستانی عنوان کرد: متاسفانه طی سالیان اخیر هر ثانیه بر جمعیت کرج افزوده شده بدون آنکه سرانه های خدماتی و رفاهی تامین شود و امروز کار به جایی رسیده که در منطقه فردیس با ششصد هزار نفر جمعیت حتی یک تخت بیمارستانی وجود نداشته باشد و در این راستا به رسانه ها نیز نقد وارد است که چرا این کم کاری ها و کمبودها را به مسئولان متذکر نشده و برای رفع مشکلات آستین همت بالا نزده اید؟
 
وی در ادامه بیمارستان کوثر را مثال زد و افزود: این بیمارستان فوق تخصصی چند سالی بود که برغم احداث و تجهیز اما در مدار بهره برداری قرار نمی گرفت و در نهایت قصد فروش و تغییر کابری آن را داشتند که با پیگیری های صورت گرفته به زودی فعالیت های خود را از سر خواهد گرفت و متاسفانه در سنوات اخیر کسی پیگیر اینکه چرا در فصل فقر سرانه های درمانی قفل تعطیلی بر درهای بیمارستان کوثر زده شده، نبود و این مصداق کم کاری است.
 
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر کرج در پایان خواستار تجدید نظر اساسی در ساختار فیزیکی، تجهیزات و امکانات، نیروی انسانی و کیفیت خدمات رسانی بیمارستانهای دولتی به شهروندان شد و وضعیت کنونی این مراکز را در برخی موارد ضعیف و ناکارآمد توصیف کرد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر