لزوم افزایش تعداد پارکهای ویژه بانوان در البرز
پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸
0 نظر
10 بازدید

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز گفت: بانوان نیمی از جمعیت استان البرز را تشکیل می دهند که احداث پارک‌های ویژه این قشر با هدف ارتقای سلامت جسمی و روحی آنان ضروری است.

به گزارش صدای رسانه و به نقل از ایرنا؛ مریم اسماعیلی فرد مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز در این خصوص اظهار کرد: اکنون ۲ پارک ویژه بانوان در کرج و یک پارک در شهرستان ساوجبلاغ برای این قشر احداث شده است.

وی ادامه داد: اکنون  بانوان درچهار شهرستان دیگر استان البرز از داشتن پارک ویژه برای ورزش و تفریح بی‌بهره هستند.

اسماعیلی فرد گفت: زنان به عنوان ستون اصلی سلامت خانواده و در نهایت جامعه باید در محور برنامه‌های سلامت قرار گیرند که این امر درحوزه زنان و خانواده ریاست جمهوری به جد مورد تاکید قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار می رود  مجموعه مدیریت شهری با توزیع عادلانه امکانات ورزشی و تفریحی بسترها را برای ارتقای سلامت بیشتر بانوان استان البرز فراهم کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز اضافه کرد: کمبود ویتامین (D) در دختران جوان به دلیل قرار نداشتن در معرض آفتاب از جمله نکات دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: براین اساس درصدد آن هستیم تا با هماهنگی آموزش و ورزش بسترها را برای قرار گرفتن دختران در فضای مناسب درساعات ورزش فراهم کنیم.

اسماعیلی فرد یادآورشد: درهفته سلامت بانوان نیز طرح ها و دوره های آموزشی مختلفی درشهرداری ها و ادارات استان البرز در زمینه  بیماری های شایع زنان و سلامت برگزارمی شود.

۱۰تا ۱۶آبان به عنوان هفته سلامت زنان نامگذاری شده است.

۴۸.۵ درصد از جمعیت سه میلیون نفری استان البرز را زنان تشکیل می دهند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر