لزوم رعایت بهداشت در تهیه غذای رستوران
دوشنبه ۲۱ دى ۱۳۹۴
0 نظر
545 بازدید


نماینده سازمان جهانی ایمنی غذا در ایران بر لزوم رعایت بهداشت برای تهیه غذای کیفی رستوران ها به منظور کاهش بیماری های ناشی از مصرف این غذا ها تاکید کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛انعام شکری در نخستین جشنواره تغذیه برتر که با حضور اتحادیه ها، تشکل ها، اصناف و صاحبان برندهای برتر غذایی در مرکز همایش های صداو سیما برگزار شد ابراز کرد: بر پایه آمار سال 2009 میلادی آمریکا، بیماری های ناشی از مصرف غذا در رستوران در جهان رو به افزایش است.
شکری درباره اهمیت استقرار نظام ها و استانداردهای ایمنی و بهداشت مواد غذایی در رستوران ها افزود: رستوران ها باید غذای کیفی تولید کنند. 
وی گفت: تامین غذای کیفی که مواد و عناصر مغذی را به بدن برساند، از مواردی است که باید در رستوران ها اجرا شود و این مهم در کارگروه تخصصی غذا در اتاق اصناف نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 
به گفته وی، غذا فقط برای رفع گرسنگی نیست بلکه نقش بهداشت غذایی برای کاهش آلاینده های بیولوژیک شیمیایی و فیزیکی، باقیمانده های سموم و داروها نیز باید از سوی اصناف مورد توجه قرار گیرد. 
دبیر علمی جشنواره تغذیه برتر تاکید کرد: در دنیای امروز افزون بر گردشگران، مردم بیشتر اوقات خود را خارج از منزل می گذرانند؛ بنابراین غذای خود را از رستوران ها تهیه می کنند. 
نماینده سازمان جهانی ایمنی غذا ادامه داد: اتاق اصناف ایران حلقه وصل برقراری ارتباط بین اداره ها و نهادهای دولتی با اصناف است و تصمیم ها و راهکارهای دولت در زمینه ارتقای کیفیت و سلامت غذا در واحدهای صنفی اجرایی شود. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر