لزوم ساماندهی معضل کارتن خواب های کرج
دوشنبه ۱۴ دى ۱۳۹۴
0 نظر
583 بازدید


رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر کرج بر هم اندیشی دستگاه های متولی برای رفع معضلات کارتن خواب های این کلانهشر تاکید ورزید.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛علی حاج کاظم رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر کرج  در این خصوص ابراز کرد:کارتن خوابی وبی خانمانی امروز به عنوان یکی از آسیبهای نوظهور اجتماعی مطرح است که در صورت عدم ساماندهی مشکلات اجتماعی بسیاری را در پی خواهد داشت.
وی افزود:هم اندیشی دستگاه های متولی در خصوص وضعیت کارتن خواب ها  و گسترش زمینه افزایش مهارت های لازم، ایجاد زمینه اشتغال و به کارگیری این افراد از جمله راهکارهای مقابله با این معضل است.
حاج کاظم تصریح کرد: شهرداری ها و سازمان بهزیستی که دستگاه های متولی این امر می باشند باید در حاشیه و حریم شهر مکان هایی برای این افراد بسازند و به آنها هویت بخشند.
وی گفت: با وجود گرمخانه نیاز است تا شناسایی این افراد صورت بگیرد، با این اقدام، افراد سالم به شهرهای خود بازگردننده خواهند شد در واقع اگر به موقع به آنها رسیدگی نشود در دام های خطر آفرین اعتیاد و یا قاچاق مواد مخدر گرفتار می شوند.
وی خاطرنشان کرد: احداث گرمخانه ها اگر چه تاثیر زیادی در کاهش آسیب های اجتماعی خواهد داشت ولی کار مقطعی می شود و جای اقدامات ریشه ای در آنها خالی است و نیازمند ارائه راهکارها و برنامه هایی از سوی مسئولین ذیربط است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر