لغو تحریم های بانکی با اجرای برجام
یکشنبه ۲۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
420 بازدید


 مدیرکل بین الملل بانک مرکزی از لغو تحریم های بانکی اروپا و تحریم های ثانویه آمریکا  با اجرای برجام خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، «حسین یعقوبی میاب» با اشاره به از سرگیری حمایت های مالی از جمله کمک مالی و وام های ترجیحی به دولت ایران، گفت: کمک مالی و وام های ترجیحی به این صورت است که موسسه های بین المللی می توانند نسبت به ارائه وام های توسعه ای برای تامین مالی پروژه های عمرانی کشور در چارچوب ضوابط متعارف بین المللی اقدام کنند.
وی افزود: با اجرایی شدن برجام، همه تحریم های مالی از جانب اتحادیه اروپا لغو و دسترسی به منابع ارزی ایران در همه کشورها و امکان نقل و انتقال آنها میسر خواهد شد؛ ضمن آنکه تمام منابع مالی و اقتصادی متعلق به اشخاص حقیقی، حقوقی و نهادها از جمله بانک ها و موسسه های مالی ایرانی، بانک مرکزی و افرادی که از فهرست های تحریم خارج شده اند، آزاد و در اختیار ایران قرار می گیرد.
این مقام بانک مرکزی تاکید کرد که با رفع یا تعلیق تحریم های آمریکا بعد از اجرای برجام، اشخاص و موسسه های مالی آمریکایی نمی توانند با اشخاص ایرانی همکاری کنند.
مدیرکل بین الملل بانک مرکزی، با بیان اینکه در شرایط بعد از اجرای برجام، نقل و انتقال منابع بین اشخاص حقیقی، حقوقی خارجی و ایرانی مجاز می شود، اضافه کرد: مشارکت و روابط کارگزاری بانکی مشترک بانک های ایرانی و خارجی گسترش می یابد و فعالیت های متعارف بانکی همچون گشایش اعتبار اسنادی و صدور ضمانت نامه بانکی انجام می شود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر