مبارزه با آلودگی هوا با همت همگانی
دوشنبه ۲۸ دى ۱۳۹۴
0 نظر
384 بازدید


استاندار البرز عزم همگانی را مهمترین راه  رفع و مبارزه با آلودگی هوا در این استان دانست.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، سید حمید طهایی روز یکشنبه در ششمین کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر کرج که در آستانه روز هوای پاک/29 دی ماه در سالن شهدای استان البرز برگزار شد، افزود: هریک از افراد جامعه و صاحبان واحدهای صنعتی تولیدی، خدماتی و...می توانند در رفع این معضل موثر و تعیین کننده باشند.
وی گفت: بخشی از آلاینده های هوا عمومی و کلی بوده که شامل مواردی همچون خودروها و واحدهای صنعتی هستند که بخش عمده ای از سوخت را مصرف می کنند و بخش دیگری نیز دستگاه های اجرائی و دولتی هستند که بایستی به آن ها برای کاهش گرمای محیط تذکر دهند.
طهائی افزود: شهرداری ها می توانند با مدیریت قوی ، میزان زیادی از بار آلودگی را کاهش دهند که توسعه فضای سبز، توسعه و راه اندازی قطار شهری، اتوبوس های تندرو و خط ویژه و جلوگیری از ترددهای بی مورد از جمله این راهکارهای اجرایی از سوی شهرداری می تواند باشد.
وی در ادامه با تبریک اجرای برجام به مردم ایران، مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده، افزود: به رغم فشار اقتصادی و تنگناهای ایجاد شده از سوی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، منطق جمهوری اسلامی ایران چنان قوت داشت که توانست حق را به اثبات رساند.
وی افزود: مردم ایران با صبر خود توانستند تمام این فشارهای اقتصادی و تنگناها را تحمل کرده و از آن سربلند بیرون آیند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر