متقاضیان خودرو، رکورد جهانی ثبت کردند
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
439 بازدید

با تقاضای بیش از 100 هزار نفر برای خرید خودرو پس از اعطای وام دولت، رکوردی جهانی ثبت شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ آمار فروش اعتباری خودروهای ایرانی با تسهیلات ویژه ۱۶ درصدی تقریبا رکورد همه فروش‌های خودرو در دنیا را شکسته است؛ در حالی که در کشورهای پیشرفته، تسهیلاتی بسیار به صرفه‌تر از این هم بازار خودرو را تکان نمی‌دهد!

پیش‌فروش خودروهای ایرانی در حالی به پنجمین روز خود وارد می‌شود که تا به امروز بیش از 100 هزار دستگاه خودرو به واسطه تسهیلات دولتی فروش رفته است.

این آمار را می‌توان کم‌سابقه‌ترین فروش خودرو در دنیا دانست. به عنوان مثال در ۱۰ ماه ابتدایی سال جاری میلادی، پرفروش‌ترین خودروی دنیا فورد فیستا بوده است. در این مدت بیش از ۸۰ هزار دستگاه از این خودرو در کل جهان به فروش رسیده است. این در حالی است که به واسطه طرح فروش اقساطی، خودروی پراید تنها در چهار روز به فروش ۲۰ هزار دستگاه رسیده است.

نکته جالب توجه اینکه می‌توان خودروی فیستا ۱۴ هزار پوندی را با پیش‌پرداخت ۱۹۸ پوند یعنی حدود یک میلیون و ۶۰ هزار تومان به صورت لیزینگی تهیه کرد. این خودرو مجهز به سیستم پارک هوشمند است!

فیستا مدل ۲۰۱۵ با جد خود یعنی نمونه شکست‌خورده فورد فستیوای سال ۱۹۸۶ یا همان پراید کنونی نتوانسته است در فروش، سرافراز بیرون بیاید اما فروش پراید در یک ماه قطعا بیش از فروش یک‌ساله این خودروی پیشرفته خواهد بود.

طی روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی عکسی منتشر شده که نشان از ارائه وام خرید خودور در کانادا دارد. طبق این تصاویر، خودروهای شرکت آمریکایی جنرال موتورز با سود صفر درصد و اقساط ۷ ساله به فروش می‌رسد.

در شبکه های اجتماعی، فروش لیزینگی این خودروها با خودروهای ایرانی مقایسه شده است. همه این خودروها مدل ۲۰۱۵ از شرکت جنرال موتورز آمریکا در کشور کاناداست.

در این طرح، شورلت، بیوک و GMC خودروهای خود را با وام ۷ ساله بدون بهره به فروش می‌رسانند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر