مجامع بین المللی اقدامات آل سعود را محکوم کنند
جمعه ۱۸ دى ۱۳۹۴
0 نظر
496 بازدید


نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با محکوم کردن اعدام روحانی برجسته آیت الله نمر باقر النمر ، حمله موشکی هواپیماهای آل سعود به سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا را نیز محکوم کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه،حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج، حمله موشکی هواپیماهای آل سعود را به سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا محکوم کرد وادامه داد:این اقدام یک حرکت غیر قانونی و خلاف عرف بین المللی بود که سران آل سعود کشور مرتکب شدند و باید مجامع بین المللی آن را محکوم کنند.
امام جمعه کرج در خصوص قطع رابطه عربستان با ایران ابراز کرد: سران عربستان سعودی از قطع رابطه سیاسی با ایران اسلامی پشیمان خواهند شد.
وی افزود: به شهادت رساندن آیت الله نمر باقر النمر ، لکه ننگ ابدی بردامان رژیم آل سعود است زیرا این رژیم همچون جنایات گذشته این باهم به اقدام نسنجیده و به دور از رفتار دینی،اسلامی و سیاسی دست زد.
امام جمعه کرج با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی در خصوص این جنایت آل سعود گفت: البته سردمداران عربستان سعودی با حمایت اربابان خود چنین جنایاتی را مرتکب می شوند.
وی بیان داشت: آل سعود به جای اینکه از جنایات خودابراز ندامت کند، با جمهوری اسلامی ایران قطع رابطه سیاسی کرد و برخی کشورها را نیز به این روند تشویق کرد که بیانگر ناپختگی سیاستمداران سعودی است.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج با اشاره به اقدام غیر قانونی برخی افراد در حمله به سفارت عربستان سعودی در تهران گفت: بطور قطع دشمنان اسلام از احساسات مردم انقلابی ایران سوء استفاده می کنند و نباید چنین اقداماتی در کشور تکرار شود.
وی تاکید کرد: حامیان آل سعود به جای محکوم کردن جنایات این رژیم در حمایت از تروریست ها و به شهادت رساندن آیت الله نمر باقر النمر، حمله به سفارت عربستان را محکوم کردند.
وی افزود: به طور قطع دست های نفوذ از احساسات پاک مردم انقلابی ایران سوء استفاده می کنند و در چنین شرایطی مردم باید ضمن هوشیاری، قانون و قانونمداری را مورد توجه اساسی قرار دهند.
امام جمعه کرج بیان داشت:مقام معظم رهبری در این دیدار بر توجه ائمه جمعه کشور بر بیان حقایق و تبیین سیاست های نظام اسلامی در جهت روشنگری اسلامی تاکید فرمودند.
نماینده ولی فقیه در استان البرز در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع برجام گفت:اقدامات آمریکا پس از برجام بیانگر عدم پایبندی سران کاخ سفید به تعهدات خود است.
وی تاکید کرد که نباید به دشمنان اسلام تکیه کرد و برای رفع مشکلات کشور باید مردم را به صحنه آورد.
حسینی همدانی اظهارکرد: استفاده از توانمندی های مردم در رفع مشکلات مختلف کشورمی تواند تاثیر گذار باشد.
وی بامحکوم کردن اقدامات آمریکایی ها پس از برجام افزود:این حرکت ها بیانگر عدم پایبندی سران کاخ سفید به تعهدات خود است.
امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: آمریکایی ها هر روز با تصویب یک طرح، علیه جمهوری اسلامی ایران، عمق دشمنی خود را به ملت ایران نشان می دهند.
وی تاکید کرد: این گونه حرکت ها نشان می دهد که نباید به آمریکایی ها تکیه کرد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر