مجروح شدن محیط بان بروجردی توسط شکارچیان
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
747 بازدید

محیط بان بروجردی در درگیری با شکارچیان متخلف که قصد شکار پرنده های مهاجر در این منطقه را داشتند،از ناحیه صورت مجروح شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ مصطفی مصطفی وند  رئیس اداره محیط زیست بروجرد روز دوشنبه در خصوص این محیط بان مسئول ابراز کرد: این محیط بان اکنون در بیمارستان بهبود شهرستان بروجرد مراحل درمان خود را طی می کند.
وی اظهار کرد: همیاران و نیروهای یگان حفاظت محیط زیست بروجرد به طور شبانه روزی با حضور در منطقه بیشه دالان و سایر مناطق شکاری و آبگیرها با هرگونه تخلف زیست محیطی و صید و شکار پرندگان مهاجر طبق قانون برخورد می کنند.
وی از ورود پرندگان مهاجر به آبگیرهای این شهرستان خبر داد و گفت: بیش از سه هزار پرنده مهاجر از مناطق سردسیر شمال ایران وارد تالاب بیشه دالان، آبگیرها، بیشه ها، نهرها و قنات های دشت سیلاخور شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد افزود: این پرندگان به صورت گروهی بیش ار یک ماه و نیم در منطقه حضور دارند.
وی اظهار کرد: هر ساله در این فصل حدود 25 گونه از پرندگان مهاجر از جمله اگرت، حواصیل، بوتیمار، لک لک و درنا به تالاب ها و آبگیرهای بروجرد وارد می شوند.
وی افزود: تالاب بیشه دالان با توجه به بارندگی های اخیر شرایط نسبتا خوبی برای احیا و زمستان گذرانی پرندگان مهاجر دارد. 
مصطفی وند از شهروندان و روستاهای اطراف تالاب دالان خواست تا محیطی امنی را برای ورود هر چه بیشتر پرندگاه مهاجر آماده کنند و میزبان خوبی برای این پرندگان باشند.بیشه دالان بروجرد در مجاورت روستاهای بوریاباف، چگنی کش، کاروانه، کپر جودکی و کیدان در 15 کیلومتری جنوب شرقی بروجرد قرار دارد. 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر