محرومان زیادی تحت پوشش بیمه قرار گرفتند
سه شنبه ۲۲ دى ۱۳۹۴
0 نظر
507 بازدید


مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از زیر پوشش قرار گرفتن  41 میلیون نفراز جمعیت روستایی، عشایری و سایر قشرهای کشور در بیمه ایرانیان ،خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، محمد جواد کبیر درگفت وگو با خبرنگاران در کرج ابراز کرد: اکنون بیش از 50 درصد جمعیت کشور زیر پوشش بیمه سلامت ایرانیان قرار دارند که بیشتر این افراد روستاییان ، عشایر و خانواده های محروم در شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت هستند.
وی ادامه داد: نزدیک به 91.7 درصد جمعیت بیمه شده درآمد ماهانه کمتر از یک میلیون تومان دارند که این اقدام دولت جمهوری اسلامی ایران مورد تحسین موسسات بیمه ای و سازمان جهانی بهداشت صورت گرفته است.
وی افزود: در طرح بیمه سلامت ایرانیان حدود 750 سکونتگاه غیر رسمی در کشور شناسایی کردیم و جمعیت این سکونتگاه ها را که در حاشیه شهرها هستند زیر پوشش بیمه قرار دادیم.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ابراز داشت: اکنون 23میلیون نفر روستایی و حدود 4میلیون و 500 هزار نفردر شهرهای زیر 20 هزار نفراز خدمات بیمه سلامت ایرانیان بهره مند هستند و دیگر بیمه شدگان در مناطق حاشیه ای شهرها و محروم کشور قرار دارند.
وی افزود:برای سازمان بیمه سلامت ایرانیان حدود 11هدف راهبردی و 88هدف عملیاتی کلان تعیین شده و در سطح استانی 289هدف عملیاتی به تناسب وضعیتو نیازهای درمانی و بیمه ای مشخص شده است.
وی ادامه داد: سازمان بیمه سلامت ایرانیان توانست در یک اقدام هماهنگ و همسو با سایر بخش های مختلف، طرح بیمه ای برای محرومان جامعه را با سرعت اجرا کند.
این مسئول بیان داشت: در بخش خدمات بیمه ای و درمان روستایی کشور طی دو سال اخیر گام های خوبی برداشته شده است و اعتبارات بخش بیمه درمانی روستاییان نزدیک به 460 درصد رشد پیدا کرد.
به گفته وی، در سال 93 حدود دو هزار و 50 پزشک به واحد های درمانی در ارائه خدمت به محرومان جامعه اضافه شد.
این مسئول افزود: اکنون در مجموع حدود شش هزارو 700پزشک در واحد های ارائه دهنده خدمات درمانی روستایی ، عشایری و شهرهای زیر 20 هزار نفر کشور مشغول انجام وظیفه هستند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان گفت: سال گذشته حدود یک هزارو 900 مرکز درمانی در مناطق روستایی و محروم کشور تعمیر اساسی و استاندارد سازی شد.
کبیر بیان داشت: حدود یک هزارو 800 مرکز درمانی در این مدت به امکانات درمانی مناسب مجهز شدند ضمن آنکه در کنار یک هزارو 500 مرکز درمانی، سکونتگاه پزشک مهیا شده است.
وی گفت:در بخش خدمات آزمایشگاهی 38 مورد خدمات به بیمه شدگان ارایه می شود.
کبیر به خدمات دندانپزشکی روستاییان اشاره کرد و اظهار داشت:خدمات دندانپزشکی برای اولین بار از سال 93 در روستاها مورد توجه قرار گرفت که در ابتدای طرح چهار درصد خدمات در این بخش داشتیم و اکنون به 7 درصد رسیده است.
این مسئول اظهار داشت: تیرماه امسال برنامه عملیاتی برای خدمات ویژه به قشرهای محروم جامعه به دفاتر سازمان بیمه سلامت ایرانیان در استان ها ابلاغ شده است و سال آینده برنامه های شاخصی در این بخش برای محرومان جامعه اجرا خواهیم کرد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر