محکومیت عربستان برای حمله به بیمارستان یمن
سه شنبه ۲۲ دى ۱۳۹۴
0 نظر
415 بازدید


دبیرکل سازمان ملل حمله جنگنده های رژیم آل سعود به بیمارستان شهر صنعا در یمن را محکوم کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ «بان کی مون» با صدور بیانیه ای حمله روز یکشنبه هواپیماهای سعودی به یک بیمارستان تحت پوشش و حمایت پزشکان بدون مرز در شهر صنعا را که 4 کشته و ده ها مجروح برجای گذاشت، بشدت محکوم کرد و به بازماندگان و خانواده های قربانیان این جنایت تسلیت گفت.
وی با ابراز نگرانی شدید در مورد محدودیت دسترسی شهروندان یمنی به امکانات درمانی و دارویی ضروری، بار دیگر تصریح کرد که تاسیسات درمانی و کارکنان این تاسیسات بطور اکید تحت حمایت قوانین بین المللی انساندوستانه قرار داشته و هر گونه حمله عمدی به این تاسیسات نقض جدی مقررات بین المللی محسوب می شود.
بان کی مون ضمن تاکید بر ضرورت تحقیقات فوری و جامع در مورد این حمله، از طرفین درگیر دریمن خواسته است تا با ترک مخاصمه و برقراری آتش بس فوری به حل اختلافات خود از طریق مذاکره و گفت وگو با میانجیگری نماینده ویژه این سازمان اقدام کنند.
بر اساس آمار سازمان ملل متحد، بحران یمن که با شروع حملات هوایی نیروهای باصطلاح ائتلاف به سرکردگی رژیم آل سعود در ماه مارس سال گذشته به اوج خود رسید تاکنون 2 هزار و 800 کشته و بیش از 5 هزار و 300 مجروح برجای گذشته است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر